هشدار وزیر ارشاد به هنرپیشه‌ها

صفار هرندی

محمدحسین صفار هرندی، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت محمود احمدی نژاد در برنامه ای تلویزیونی درباره حضور بازیگران ایرانی در هالیوود گفته است که اگر کسی قانون را زیر پا بگذارد، او نیز زیر پا گذاشته خواهد شد.

آقای صفار هرندی این سخنان را در برنامه "نگاه یک" که از کانال یک تلویزیون ایران پخش شده بیان کرده و خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا متن آن را منتشر کرده است.

وزیر ارشاد که پیش از قبول مسئولیت در وزارت ارشاد در روزنامه کیهان به عنوان سردبیر کار می کرد، به بازیگران ایرانی گفته است که پا را از مرزهای قانونی فراتر نگذارند.

اخیرا گل شیفته فراهانی و میترا حجار در دو فیلم محصول هالیوود بازی کرده اند. بازی گل شیفته فراهانی در فیلم "مجموعه دروغ ها" ساخته ریدلی اسکات، انعکاس گسترده ای در ایران یافت و برخی رسانه های خبری از جمله ایرنا به ممنوع الخروج شدن این هنرپیشه جوان اشاره کردند، اگرچه او از کشور خارج شد و در مراسم نمایش فیلم در نیویورک حضور یافت.

قانون مشخصی برای حضور بازیگران ایرانی در فیلم هایی که خارج از کشور ساخته می شوند وجود ندارد. پیش از این همایون ارشادی که برای اولین بار با فیلم های عباس کیارستمی به ایرانیان معرفی شد، در چند فیلم خارجی بازی کرده است و به نظر می رسد، حساسیت بر روی حضور بازیگران زن و پوشش آنهاست.

وزیر ارشاد در این برنامه همچنین از علاقه خود به خواندن کتاب های تاریخی، دینی و رمان خبر داده است.

مطالب مرتبط