11:20 گرينويچ - سه شنبه 18 نوامبر 2008 - 28 آبان 1387

میکی ماوس، هشتاد ساله شد

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

میکی ماوس، یکی از شخصیت های معروف کارتونی امروز، سه شنبه 28 آبان، 80 ساله شد اگر چه هنگام تماشای فیلم های او به نظر نمی رسد حتی یک روز هم به عمر او اضافه شده باشد.

بازیگری مشهور ترین شخصیتی که والت دیسنی خلق کرده است در سال 1928 و با فیلم "کشتی بخاری ویلی" در یکی از سینماهای نیویورک شروع شد.

شخصیت کارتونی میکی ماوس در ابتدا بیشتر به یک موش صحرایی شبیه بود تا یک موش خانگی و مورتیمر خوانده می شد.

ولی با اصرار همسر والت دیسنی نام این موش چست و چالاک از مورتیمر به میکی ماوس، تغییر یافت.

میکی ماوس

میکی ماوس با وجود 80 ساله شدن به هیچ وجه قصد بازنشسته شدن ندارد

پس از مدتی میکی ماوس با شلوار کوتاه قرمز، دستکش سفید و کفش های زرد رنگش به صورت یکی از مشهور ترین چهره های سینمایی درآمد.

میکی ماوس از هنگام ریاست جمهوری هری ترومن در آمریکا، با تمام رئیس جمهورهای این کشور به استثنای لیندون جانسون، ملاقات کرده است.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و نیز پارک های تفریحی که با استفاده از این شخصیت ساخته شده، صنعت چند میلیارد دلاری امپراطوری دیسنی را بوجود آورده است.

ولی میکی ماوس، با وجود رسیدن به 80 سالگی به هیچ وجه قصد بازنشسته شدن ندارد و در این اواخر و در عصر اینترنت با به راه افتادن وبسایت دیسنی، میکی ماوس، این موش زبر و زرنگ، وارد وبسایت های دیسنی در روسیه، ژاپن و آمریکا شده است.

هدف از این وبسایت جلب بازار کشورهایی است که از رفاه اقتصادی برخوردارند و خانواده های طبقه متوسط درآمد کافی برای این که محصولات دیسنی را بخرند دارند.

در سایت اینترنتی دیسنی، درباره فیلم ها، برنامه های تلویزیونی، بازی های کامپیوتری و نیز پارک های تفریحی دیسنی لند، در سراسر دنیا و نیز این که مجصولات دیسنی را کجا می توان خرید، اطلاعات مفصلی داده شده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.