15:12 گرينويچ - چهارشنبه 19 نوامبر 2008 - 29 آبان 1387

تلاش برای خرید تابلوی پنجاه میلیون پوندی تیسیان

این نقاشی جزوی از مجموعه ای است که تیسیان برای فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا رسم کرد

بزرگ کردن تصویر

"صندوق یادبود میراث ملی" در بریتانیا به کمپینی که با هدف جلوگیری از فروش تابلویی اثر تیسیان، نقاش ایتالیایی دوره رنسانس به خریدار شخصی تشکیل شده، 10 میلیون پوند کمک کرده است.

بهای این تابلو که "دیانا و آکتئون" عنوان دارد، 50 میلیون پوند (حدود 75 میلیون دلار) اعلام شده است.

این کمپین در تلاش است با تهیه اين مبلغ بتواند اين تابلو را خریداری کند تا همچنان در معرض دید عموم باشد.

"صندوق یادبود میراث ملی" در بریتانیا اعلام کرده که به گالری ملی اسکاتلند و نشنال گالری (در لندن) کمک می کند که اين دو موسسه بتوانند این تابلو را بخرند.

اين دو موسسه تا پايان سال جاری میلادی وقت دارند که اين نقاشی را خریداری کنند.

تابلوی قرن شانزدهمی "دیانا و آکتئون" بیش از دویست سال در گالری ملی اسکاتلند در معرض دید عموم بوده است. اما اکنون "دوک ساترلند"، مالک آن، تصمیم به فروش این تابلو گرفته است.

اگر اين دو گالری بتوانند اين تابلو را خریداری کنند، تابلوی ديگر از تیسیان با عنوان "دیانا و کائیستو" در طول چهار سال آینده برای خرید به آنها پیشنهاد خواهد شد.

در صورتی که گالری ها نتوانند پول لازم را تا پایان مهلت برای خرید تهیه کنند، این نقاشی به خریداری شخصی فروخته خواهد شد.

تریسی امین

تریسی امین از جمله هنرمندان بریتانیایی اين کمپین است که در تلاشند اين آثار را در بریتانیا نگه دارند

تریسی امین، لوسین فروید، دیوید هاکنی و دیمین هرست از جمله هنرمندان بریتانیایی اين کمپین هستند که در تلاشند اين آثار را در بریتانیا نگه دارند.

این دو اثر همراه با سه نقاشی از رافائل، يک نقاشی از رامبرانت، یک نقاشی از ون دایک و يک نقاشی از تینتورتو بخشی از مجموعه ای موسوم به بریج واتر هستند که از سال 1945 به طور قرض در اختیار گالری ملی اسکاتلند بوده اند.

اگر پول لازم برای خرید دو تابلوی تیسیان مهیا شود، باقی آثار این مجموعه همچنان در به طور قرضی در اختیار اين گالری خواهد ماند.

تیتسیانو واچلی، مشهور به تیسیان نقاش ونیزی در حدود سال 1485 به دنیا آمد. او در کنار نقاشان ایتالیایی ديگری چون لئوناردو داوینچی، جورجونه، رافائل و ميکل آنژ از مشهورترین نقاشان رنسانس است.

او مانند اغلب نقاشان هم دوره اش در ایتالیا بیشتر عمر خود را به تصویر کشیدن قصه های انجیل و باورهای مذهب کاتولیک صرف کرد.

تیسیان 25 سال آخر زندگی اش را در دربار فیلیپ دوم گذارند و در سال 1576 در گذشت.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.