تازه ترین آثار نصرت الله مسلمیان در گالری ماه مهر

نصرت الله مسلمیان

نصرت الله ( بهروز) مسلمیان نقاش سرشناس ۱۸ تابلو از تازه ترین آثار خود را در گالری ماه مهر به نمایش گذاشته است. این بیست و یکمین نمایشگاه انفرادی مسلمیان از سال ۱۳۵۶ به بعد است.

اکثر آثار در قطع بزرگ و بسیار بزرگ است و آثار به نمایش درآمده گویی دنباله آثار نمایشگاه قبلی او در سال ۱۳۸۵ است. هنوز همان حال و هوا و همان تنهایی و گمشتگی و چهره هایی با هویت مخدوش شده بازدید کننده را به خود می خوانند تا شاهد تنهایی انسان معاصر ایرانی باشد.

مسلمیان که در دوران جنگ عراق و ایران از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ در نقاشی هایش یکسره به جنگ پرداخت و تعدادی از زیباترین تابلوهای ضد جنگ ایران را خلق کرد، همیشه نگاهی خاص به پیرامون خود دارد و به گفته خودش، برایش مهم است که در آثارش نگاه ویژه خود را تداوم بخشد و در کنار آن به شیوه، زبان ولحن و ویژگی های کار بپردازد.

مسلمیان تاکید می کند "برای بیان دیدگاه های اجتماعی ام به دنبال فرم های بدیع و نو هستم."

کنترل دوباره آثار هنری پیش از نمایش و گرفتن مجوز از وزارت ارشاد که از دوران رئیس جمهوری محمد خاتمی قطع شده بود و اکنون دوباره انجام می شود موضوع بحث تعدادی از بازدید کنندگان است.

Image caption هنوز همان حال و هوا و همان تنهايی و گمشتگی و چهره هايی با هويت مخدوش شده بازديد کننده را به خود می خوانند

مسلمیان در این مورد معتقد است هر نوع کنترلی که قطعا با نگاه سانسور و مراقبت و سرکشی های بی جا در حوزه های فردی و به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر صورت می گیرد، بی معنی است.

گالری ماه مهر مکان خود را تغییر داده است و بسیاری از علاقمندان هنر و فرهنگ هنوز آدرس محل جدید را ندارند، اما افتتاحیه نمایشگاه بیش از اندازه تصور شلوغ و پرازدحام است. نه تنها تالارها پر از جمعیت است، بلکه تعداد زیادی از بازدیدکنندگان در حیاط، جلوی در خروجی و روی پله ها ایستاده اند.

تعدادی از هنرمندان نقاش و مجسمه ساز حضور دارند. از سخنانی که با هم رد و بدل می کنند چنین برمی آید که آثار نمایشگاه را پسندیده اند. نصرت الله ( بهروز) مسلمیان در ۱۳۳۰ متولد شده و در سال ۱۳۵۶ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شده است.

از سال ۱۳۵۴ نقاشی را آغاز و در ۱۳۵۶ نخستین نمایشگاه انفرادی خود را برگزار کرده است. در تعداد زیادی از نمایشگاه های گروهی کار ارائه داده است و شمار آنها را به یاد ندارد. او یکی از پر مخاطب ترین نقاشان معاصر است.

نمایشگاه تا ۱۷ آذر ادامه خواهد داشت.