22:17 گرينويچ - سه شنبه 02 دسامبر 2008 - 12 آذر 1387

معلم: 'دنیای تصویر' دوباره با مشی سابق منتشر می شود

دنیای تصویر

مجله دنیای تصویر اسفند ماه گذشته به همراه چند نشریه دیگر لغو امتیاز شده بود

دادگاهی در تهران تصمیم هیأت نظارت بر مطبوعات را مبنی بر لغو امتیاز مجله سینمایی 'دنیای تصویر' باطل کرده است.

علی معلم، مدیر مسئول و صاحب امتیاز این نشریه اعلام کرده که حکم شعبه ۲۷ دادگاه حقوقی مجتمع قضایی شهید بهشتی اخیرا به او ابلاغ شده و انتشار مجله 'دنیای تصویر' از نیمه دی ماه دوباره آغاز خواهد شد.

آقای معلم درباره دلایل لغو امتیاز این مجله توسط هیأت نظارت بر مطبوعات، به بی بی سی فارسی گفت: آنها مسائلی را درباره برخی مطالب و عکس های مجله مطرح می کردند که محکمه پسند نبود و دادگاه هم ادله آنها را برای این لغو امتیاز کافی ندانست.

به گفته او 'تبلیغ سینمای غرب' و 'استفاده از تصاویر نامناسب' از جمله دلایل مطرح شده توسط هیأت نظارت، برای لغو امتیاز 'دنیای تصویر' بوده است.

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

آقای معلم در پاسخ به این پرسش که آیا اتهامات مطرح شده علیه 'دنیای تصویر' باعث تغییر روش مجله در دوره جدید انتشار خواهد شد؟ گفت: گمان نمی کنم. ما در گذشته هم چهار بار به دادگاه رفته بودیم که یک بار با حضور هیأت منصفه محاکمه شدیم و موارد اتهامی در آن پرونده هم شبیه همین نکات بود.

به گفته او در آن محاکمه هیأت منصفه مطبوعات رأی بر برائت نشریه داد، 'بنابراین تصور نمی کنم ملزم به رعایت چیزی باشیم که از نظر قانونی وظیفه ای بر مطبوعات حاکم نمی کند'.

آقای معلم افزود: به هر حال هر نشریه ای ممکن است در طول انتشارش اشتباهاتی داشته باشد، ولی این لغزش ها، قاعده مجله را تشکیل نمی دادند.

توقف نه ماهه

'دنیای تصویر' اواخر اسفندماه گذشته به همراه چند نشریه دیگر، از جمله مجلات 'هفت' و 'شوکا' توسط هیأت نظارت بر مطبوعات لغو امتیاز شد.

به این ترتیب انتشار مجله 'دنیای تصویر' در اثر تصمیم هیأت نظارت حدود نه ماه متوقف شد که دشواری هایی برای دست اندرکاران آن ایجاد کرده است.

مدیر مسئول این مجله درباره خسارات ناشی از این توقف می گوید: تخمینی از میزان خسارت ندارم، ولی می دانید که به راه انداختن دوباره یک نشریه کاری دشوار است. به علاوه اینکه در طول این نه ماه خیلی از همکاران ما بیکار شدند.

او می گوید: مسائل می توانست به شکل دیگری مطرح و حل شود و لازم نبود بدترین حکمی را که می توان درمورد یک نشریه صادر کرد، همان ابتدا بدون هیچ توضیحی صادر کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.