17:46 گرينويچ - سه شنبه 09 دسامبر 2008 - 19 آذر 1387

چهره جیم موریسون، خواننده دورز در پیری

جیم موریسون در 27 سالگی در پاریس درگذشت

بزرگ کردن تصویر

دانشمندان عکسی کامپیوتری از جیم موریسون، خواننده فقید گروه دورز (The Doors) را منتشر کرده اند که چهره احتمالی او را در صورتی هنوز زنده بود، نشان می دهد.

جیم موریسون در جوانی و در اوج محبوبیت به دلیل حمله قلبی در سال 1971 درگذشت.

اگر این ستاره موسیقی راک که هنگام مرگ 27 ساله داشت، زنده مانده بود، می توانست روز دوشنبه هفته آینده 65 مین سالروز تولدش را جشن بگیرد

محققان دانشگاه سنت اندروز در اسکاتلند، با استفاده از نرم افزاری ویژه مراحل پیری جیم موریسون را از روی عکسی از وی برآورد کرده اند.

این محققان اين با استفاده از نرم افزار "پیری" تاثیراتی که عوامل طبیعی در طول سالها بر روی پوست، رنگ مو و رستنگاه موی سر می گذارد را محاسبه می کنند.

آنها عکسی از موریسون در بیست و چند سالگی اش را معیار شروع اين روند پیری در نظر گرفتند.

عکسی از جیم موریسون در بیست و چند سالگی

عکسی از جیم موریسون در بیست و چند سالگی

مراحل پیر کردن مجازی چهره با تغییر شکل و جنس عکس اصلی با توجه به تغییراتی انجام می شود که به طور طبیعی بر روی پوست صورت در طول سالهای بین 40 تا 70 سالگی رخ می دهد.

اين گروه تحقیق، پیشتر چهره های مجازی مرلین مونرو و جیمز دین را در سالخوردگی بازسازی کرده بودند. این دو ستاره هالیوود هر دو در جوانی درگذشتند.
از جان لنون و الویس پریسلی هم عکسهای از این دست منتشر شده است.

ری منزرک و رابی کريگر دو عضو سابق گروه دورز سالروز تولد دوست شان را در رستوران "بارنی بینری" در وست هالیوود که پاتوق جیم مورسیون در سالهای 1960 بود، جشن خواهند گرفت.

جيم موريسون خواننده، نوازنده، آهنگساز و شاعر در سال 1943 در ایالت فلوریدا درآمريکا به دنيا آمد و در سال 1971 در پاريس درگذشت، گروه راک دورز با نام او پیوند خورده است.


شاید به همین دلیل بود که سه عضو ديگر گروه، عهد کردند که پس از مرگ وی ديگر از نام گروه دورز استفاده تجاری نکنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.