آرشیو همینگوی در کوبا گشایش یافت

ارنست همینگوی
Image caption همینگوی که عاشق ماهیگیری بود حدود 20 سال از زندگی اش را رد کوبا سپری کرد

دولت کوبا نسخه الکترونیکی صدها سند متعلق به ارنست همینگوی، که برخی از مهمترین آثار خود را در این کشور نگاشت، را در دسترس قرار داده است.

این آرشیو شامل عکس ها، نامه ها، دست نوشته ها و همچنین مؤخره ای بر رمان "زنگ ها برای که به صدا در می آید" است که هرگز منتشر نشد.

این اسناد برای چندین دهه در زیرزمین خانه همینگوی در کوبا انبار شده بود.

مسئولان آرشیو می گویند که این اسناد دریچه ای بر زندگی همینگوی در کوبا می گشاید، کشوری که 20 سال در آن زندگی کرد.

آدا رزا آلفونسو روسالس، مدیر موزه ارنست همینگوی در هاوانا می گوید: "صحبت از 3194 صفحه اسناد است، که نزدیک به دو هزار و اندی سند می شود، و نسخه دیجیتالی برخی از آنها اکنون آماده شده است."

وی گفت: "به خصوص برای اولین بار، این آرشیو در دسترس دانشجویان و محققان قرار می گیرد."

خانم آلفونسو گفت هزار سند دیگر هنوز باید اسکن شده و به آرشیو افزوده شود.

این آرشیو شامل پیام های رمزی است که همینگوی از قایق خود هنگام جستجو برای یافتن زیردریایی های آلمانی در آب های این جزیره می فرستاد.

دانشگاهیان و پژوهشگران خواهند توانست نسخه الکترونیکی این اسناد را از "شورای میراث" کوبا درخواست کنند.

خانم آلفونسو گفت که این آرشیو "دوران (زندگی و کار) همینگوی در کوبا را روشن می کند، که خیلی مهم بوده است و شرح حال نویسان خیلی با آن آشنا نیستند."

این پروژه محصول مشترک "شورای میراث" کوبا و "شورای پژوهش های علوم اجتماعی آمریکا" به عنوان بخشی از یک موافقتنامه در سال 2002 برای حفظ اسناد ارنست همینگوی است.

به گفته خانم آلفونسو سی دی ها و میکروفیلم های این اسناد همچنین برای کتابخانه جان اف کندی در بوستون ارسال شده و در نهایت می تواند از طریق اینترنت در دسترس قرار گیرد.

مطالب مرتبط