'استاد عشق' نامزد بدترین فیلم سال ۲۰۰۸

Image caption فیلم "استاد عشق" ساخته مایک مایرز در هفت مورد نامزد تمشک طلایی شده است

فیلم کمدی "استاد عشق" ساخته مایک مایرز نامزد دریافت هفت جایزه تمشک طلایی که به بدترین فیلم های سال اهداء می شود، اعلام شد.

مایرز خود بخاطر بازیگری در این فیلم نامزد دریافت تمشک طلایی شده و نام جسیکا آلبا، سر بن کینگزلی، و ورن ترویر دیگر بازیگران این فیلم هم بعنوان دیگر نامزدهای تمشک طلایی بازیگری اعلام شده است.

پاریس هیلتون که از شخصیت های محبوب نشریات زرد در اروپا و آمریکا به شمار می رود نیز نامزد دریافت سه جایزه شده است.

جوایز تمشک طلایی معمولا یک روز پیش از برگزاری مراسم جوایز اسکار اهداء می شود که در سال جاری مصادف با 22 فوریه خواهد بود.

سال گذشته لیندزی لوهان و ادی مورفی دریافت کنندگان اصلی تمشک طلایی بودند که به هر کدام سه عدد از نشان های پلاستیکی تمشک طلایی را که رنگ طلایی بر روی آن پاشیده شده (به ارزش تقریبی پنج دلار) تعلق گرفت.

تمسخر

رقبای "استاد عشق" در جمع فیلم های نامزد شده بعنوان بدترین فیلم سال 2008، فیلم "حادثه" (The happening) ساخته ام نایت شایامالان و "هاتی و ناتی" از پاریس هیلتون هستند.

وارث هتل های زنجیره ای هیلتون، بجز دو نامزدی برای "هاتی و ناتی" برای نقش دومی که در "رپو! اپرای ژنتیک" بازی کرده هم نامزد دریافت تمشک طلایی شناخته شده است.

کامرون دیاز، آل پاچینو، و مارک والبرگ دیگر بازیگرانی هستند که نامزد دریافت تمشک طلایی اعلام شده اند. آل پاچینو به دلیل بازی در فیلم های "88 دقیقه" , "قتل موجه" (Righteous Kill) مستحق دریافت این جایزه شناخته شده است.

Image caption هلی بری که در سال 2002 به دلیل ایفای نقش در فیلم Monster's Ball جایزه اسکار گرفت یکی از سه فردی است که شخصا جایزه تمشک طلایی را نیز دریافت کرده است

چهارمین و تازه ترین قسمت فیلم های ایندیانا جونز یکی از شش فیلمی است که نامزد دریافت تمشک طلایی برای "بدترین ادامه، بازسازی، پیشینه یا پول هدر ده" شناخته شده اند.

این جوایز که توسط جان ویلسون، یک فعال در عرصه تبلیغات بنیانگذاری شده، آثار ضعیف تولید شده در هر سال در هالیوود را به تمسخر می گیرد و از سال 1981 اهداء شده است.

نامزدهای تمشک طلایی بوسیله رای گیری میان 687 نفر اعضاء بنیاد جایزه تمشک طلایی که در 45 ایالت آمریکا و 19 کشور دیگر ساکن هستند انتخاب می شوند.

سیلوستر استالونه، هنرپیشه فیلمهای راکی و رمبو، با 30 نامزدی و 10 بار بردن جایزه رکورد دریافت و نامزدی تمشک طلایی را در اختیار دارد و تنها بازیگری است که نه سال متوالی (1984-1992) نامزد تمشک طلایی شد.

بن استیلر تنها بازیگری است که در یک سال (2004) به دلیل بازی در پنج فیلم مختلف نامزد تمشک طلایی شد و ادی مورفی تنها کسی است که در یک سال در هفت مورد مختلف در یک فیلم نامزد دریافت تمشک طلایی شده است (سال 2007 برای فیلم نوربیت).

از میان افراد نامزد شده برای تمشک طلایی تنها سه نفر با شرکت در مراسم تمشک طلایی را دریافت کرده اند که هلی بری آخرین آنها بود. او در سال 2004 به خاطر بازی در فیم "کت وومن" (Catwoman) تمشک طلایی گرفت و در مراسم پس از گرفتن تمشک طلایی این فیلم را با الفاظی تند مورد انتقاد قرار داد.

این اقدام او تشویق حاضران را درپی داشت و جان ویلسون پس از مراسم در بیانیه ای دیگر فیلم های هلی بری را ستود و ابراز امیدواری کرد که بار دیگر این هنرپیشه را در فیلمهایی نامزد دریافت اسکار ببیند.

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست