'فهرست برندگان اسکار' تکذیب شد

Image caption کیت وینسلت تا کنون پنج بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده اما به این جایزه دست نیافته است

سازماندهندگان مراسم اهداء جوایز اسکار صحت "فهرست برندگان" جوایز سال جاری را که در روزهای اخیر منتشر شده رد کردند و آن را "بطور کامل ساختگی" خواندند.

این سند که در اینترنت منتشر شده نام کیت وینسلت، هنرپیشه زن بریتانیایی را به عنوان برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن آورده و فیلم "میلیونر زاغه نشین" را برنده جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی معرفی کرده است.

فهرست مذکور با سربرگ آکادمی اسکار منتشر شده و واقعی به نظر می رسد.

لزلی آنگر، سخنگوی آکادمی اسکار این سند را جعلی خواند و گفت شمارش آراء اعضاء آکادمی که بر اساس آن برندگان تعیین می شوند، کماکان توسط ماموران شمارش ادامه دارد.

خانم آنگر در رد صحت فهرست منتشر شده گفت: "تنها دو نفر پیش از باز شدن پاکت های حاوی نام برندگان در مراسم اسکار از محتوای کلیه پاکت ها اطلاع خواهند داشت."

بر اساس گزارش ها سند منتشر شده ظاهرا امضاء سید گانیس رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (نهاد برگزار کننده اسکار) در پایین سند دیده می شود.

لزلی آنگر در این باره گفت: "رئیس آکادمی پیش از برگزاری مراسم اطلاعی از برندگان جوایز ندارد و چنین فهرستی تهیه نمی شود."

اشتباه در "گلدن گلوب"

Image caption در این فهرست میکی رورک که با از دست دادن 'لوکی' سگ محبوب خود متحمل ضربه روحی سنگینی شده، به عنوان برنده جایزه بهترین هنرپیشه مرد معرفی شده است

در این سند نام میکی رورک به عنوان بهترین هنرپیشه مرد ذکر شده و هیت لجر، هنرپیشه درگذشته فیلم "شوالیه سیاه" نیز به عنوان برنده جایزه بهترین هنرپیشه نقش دوم مرد اعلام شده است.

این اولین باری نیست که در فصل اهداء جوایز سالانه سینما، پیش از برگزاری مراسم شایعاتی درباره برندگان منتشر می شود.

ماه گذشته سازماندهندگان جوایز "گلدن گلوب" به دلیل بروز اشتباهی در سایت اینترنتی این جوایز در معرفی نامزدهای بهترین هنرپیشه زن مجبور به عذرخواهی شدند.

در صفحه اعلام نام نامزدهای دریافت جایزه، در کنار نام ان هداوی (نامزد دریافت جایزه برای فیلم "ریچل ازدواج می کند") به اشتباه یک ستاره درج شده بود که باعث براه افتادن شایعات فراوانی درباره انتخاب او شد.

اما در نهایت این جایزه به کیت وینسلت رسید.

خانم وینسلت که در فهرست مطرح در منابع اینترنتی به عنوان برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن معرفی شده تکنون پنج بار نامزد دریافت جایزه اسکار بوده اما هیچگاه موفق به بردن آن نشده است.

مطالب مرتبط

از بی بی سی