13:35 گرينويچ - دوشنبه 23 فوريه 2009 - 05 اسفند 1387

بحران اقتصادی مانع کارناوال ریو نشد

کارناوال ریو با حضور بیش از 70 هزار نفر برگزار شد.

این کارناوال که بزرگترین کارناوال جهان محسوب می شود و راهپیمایی مشهور آن بیش از هفتاد سال سابقه دارد، در طی دو شب در شهر ریو د ژانیرو کشور برزیل برگزار شد و در جریان آن 12 آکادمی رقص سامبا برای کسب مقام قهرمانی هنر خود را در این رقص به نمایش گذاشتند.

کارناوال ریو سال 2009 در شرایطی برپگزار شد که بحران اقتصادی مشکلاتی را برای آکادمی های سامبا ایجاد کرده بود و این مدارس که عمدتا در حاشیه های فقیرنشین شهر ریو د ژانیرو قرار دارند تعدادی از حامیان مالی خود را از دست داده اند.

از این رو دولت فدرال و مقام های محلی کمبود مالی آکادمی های محتاج را جبران کردند و بسیاری از مدارس مجبور به تغییر طرح لباس های خود جهت کاهش هزینه شدند.

با این وجود دشواری های مالی در نمایش آکادمی های مختلف آشکار نبود و خبرنگار بی بی سی در شهر ریو می گوید بسیاری از تماشاگران از اینکه شرایط مالی موجود به افزایش خلاقیت منجر شده است، استقبال کرده اند.

شب اول راهپیمایی از یکشنبه شب آغاز شد و صبح روز دوشنبه به پایان رسید و در طی آن نمایش آکادمی Grande Rio که تاکیدی ویژه بر روابط تاریخی فرانسه و برزیل داشت از جمله کاروان هایی بود که مورد توجه قرار گرفت.

در طی این مراسم لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا، رئیس جمهور برزیل نیز حضور داشت که برای اولین بار از سال 2003 که به قدرت رسید در این مراسم مشهور حاضر شده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.