16:32 گرينويچ - دوشنبه 23 فوريه 2009 - 05 اسفند 1387

گنجینه ایو سن لوران به حراج گذاشته شد

بزرگترین مجموعه شخصی آثار هنری در جهان به حراج گذاشته می شود.

این مجموعه که بطور مشترک به ایو سن لوران، طراح سرشناس مد که در تابستان سال 2008 درگذشت و شریک زندگی او تعلق دارد، در طی سه روز به حراج گذاشته می شود و انتظار می رود مجموعه آثار عرضه شده به قیمتی حدود 300 میلیو یورو به فروش برسند.

در همین حال دولت چین هم در تلاش است تا از طریق مجاری حقوقی مالکیت خود بر دو اثر برنزی قرن هجدهم در این مجموعه را اثبات کند و از فروش آن ها جلوگیری نماید.

این مجموعه که بیش از 700 اثر در آن عرضه شده پیش از حراج در نمایشگاهی در نزدیکی خیابان معروف شانزلیزه پاریس در معرض نمایش عموم قرار داده شد.

در این مجموعه آثاری از پیکاسو، ماتیس، گویا، برانکوزی و چندین هنرمند سرشناس دیگر به نمایش و سپس فروش در می آیند و اشیائی همچون تختخواب ایو سن لوران هم در آن به فروش خواهد رسید.

انتظار می رود تابلو "آلات موسیقی بر روی میز" اثر پیکاسو که اثری در سبک کوبیسم است به گرانترین اثر این مجموعه بدل شود و به قیمتی معادل 30 میلیون یورو به فروش برسد.

این حراج یکی از بزرگترین برنامه های حراجی معروف کریستیز است که در آن هزار خریدار به طور حضوری و 100 نفر از طریق تلفن در آن شرکت دارند و هشت مامور حراج در شیفت های مختلف در آن به فروش آثار و اشیاء خواهند پرداخت.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.