مایلی کهن سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد

محمد مایلی کهن، سرمربی تیم فوتبال سایپای کرج از سوی فدراسیون فوتبال ایران به سرمربیگری تیم ملی ایران منصوب شد.

این انتصاب پس از برکناری علی دایی سرمربی پیشین از این سمت، در پی شکست تیم ملی فوتبال ایران در مقابل عربستان سعودی صورت گرفت.

پس از برکناری علی دایی، همراه با محمد مایلی کهن، نامهایی چون امیر قلعه نویی، افشین قطبی، محمود یاوری و افشین پیروانی نیز برای هدایت تیم ملی ایران مطرح بود.

محمد مایلی کهن، بازیکن سابق تیم پرسپولیس تهران یک بار دیگر در جریان مسابقات انتخابی جام جهانی 1998 فرانسه این سمت را در اختیار داشت که پس از عدم موفقیت تیم ملی ایران در چند مسابقه از شغلش برکنار شد و جایش را به ویرا، مربی برزیلی داد.

او در مقام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران توانست ایران را به مقام سومی در مسابقات جام ملتهای 1996 برساند.

علی دایی در اواخر سال 1386 هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت. در طول 13 ماهی که او سرمربی تیم ملی ایران بود، تیم ملی از مرحله مقدماتی بازیهای انتخابی جام جهانی 2010 صعود کرد و اما در مرحله نهایی این رقابتها از مجموع پنج بازی فقط شش امتیاز بدست آورد.

در آخرین دیداری که علی دایی سرمربی تیم بود، ایران در ورزشگاه آزادی تهران مقابل عربستان قرار گرفت و با شکست دو بر يک مقابل این تیم پس از تيمهای کره جنوبی، کره شمالی و عربستان در رده چهارم گروه دو قرار گرفت.

با کمرنگ شدن بخت ایران برای ورود به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، فدراسیون فوتبال ایران روز نهم فروردین، علی دایی را از مقامش برکنار و تلاش برای انتصاب سرمربی جدید را آغاز کرد.

ایران در ادامه این مسابقات، سه بازی دیگر با تیمهای کره جنوبی، کره شمالی و امارات پیش رو دارد که فقط در يک دیدار میزبان خواهد بود.

مطالب مرتبط