به روز شده:  15:31 گرينويچ - سه شنبه 07 آوريل 2009 - 18 فروردین 1388

زرغونه رسا : مهمان استودیوی شماره هفت

زرغونه رسا

زرغونه رسا

این هفته از خانم زرغونه رسا، گوینده پیشین رادیو تلویزیون و فعال اجتماعی، دعوت کرده ایم تا به پرسشهای شما پاسخ گوید.

خانم زرغونه رسا در قندهار دیده به دنیا گشود، و تعلیمات ابتدایه را در لیسه زرغونه انا در زادگاهش و تعلیمات متوسطه اشر را در لیسه عایشه در کابل تمام کرد. خانم رسا تحصیلات عالی خودرا در دانشگاه دولتی مسکو در رشته خبرنگاری، به سویه ماستری به پایان رسانیده است.

خانم رسا در مکتب زرغونه انا قندهار مدتی به آموزگاری مشغول بود. در سال ١٣٦١ ه ش دوباره به کابل برگشت و نظر به علاقه خاصش به گو یندگی، در رادیو تلویزیون افغانستان به حیث گو ینده خبر مشغول کار شد. در ادامه کارش با رادیو تلویزیون راهی مسکوشد و به حیث گوینده خبر، در زبانهای دری و پشتو، در آنجا مشغول کار شد.

در اکتوبر سال ١٩٩٤ نظر به مشکلات و تغیر وضعیت سیاسی در افغانستان مجبور به پناهنده گی گردید ه و درلندن زند گی میکند.

از سال ١٩٩٦ به اینسو مشغول فعالیتهای اجتماعی در بخش زنان و کودکان در لندن میباشد. در راستای فعالیتهای اجتماعی و خبر نگاری در این اواخر فلم مستندی را بنام "جبر تاریخ" ساخت که مورد تحسین علاقمندان قرار گرفت.

برای گوش دادن به برنامه این هفته، اینجا اشاره کنید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

خانم رسا به خاطر قدردانی از فعالیتهای اجتماعی اش از طرف نخست وزیر بریتانیا و شهر دار لندن "تقدیر نامه های" دریافت کرده است.

پخش:

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دونیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

شما می توانيد در هنگام پخش اين برنامه، با شماره تلفن 00442078360331 تماس بگيريد و پرسش های تان را به طور مستقيم با مهمانان برنامه در هر هفته مطرح کنيد.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد ارسال کنيد.

برنامه این هفته را هارون یوسفی تهيه و ارايه مى کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.