به روز شده:  15:08 گرينويچ - پنج شنبه 16 آوريل 2009 - 27 فروردین 1388

ارکستر یوتیوب برای اولین بار اجرا کرد

مایکل تیلسون توماس، مدیر ارکستر سمفونی سان فرانسیسکو رهبری ارکستر یوتیوب را به عهده داشت

ارکستر سمفونی سایت اینترنتی یوتیوب، که اعضای آن حدود یک ماه و نیم پیش معرفی شده بودند، برای نخستین بار در نیویورک، کنسرتی را برگزار کردند.

این ارکستر که اعضای آن توسط بازدیدگنندگان سایت اینترنتی یو تیوب و از طریق یک نظر سنجی برگزیده شده بودند، نخستین کنسرت خود را به رهبری مایکل تیلسون توماس، مدیر ارکستر سمفونی سان فرانسیسکو، در "کارنگی هال" نیویورک اجرا کرد.

برنامه این کنسرت شامل آثاری از آهنگسازان مختلف، از جمله موتزارت، ویلا لوبوس، واگنر، چایکوفسکی، جان کیج و تان دان (برنده اسکار و آهنگساز فیلم ببر خیران، اژدهای پنهان) بود.

اثری که از تان دان، آهنگساز چینی اجرا شد، یک سمفونی اینترنتی بود که او آن را برای سایت یوتیوب تصنیف کرده است.

روند انتخاب اعضای ارکستر یو تیوب به این ترتیب بود که بیش از سه هزار نوازنده از 70 کشور مختلف، ویدیویی از خود را برای حضور در این رقابت به سایت یوتیوب فرستادند که اعضای چند ارکستر فیلارمونیک معتبر دنیا از جمله لندن، هنگ گنگ، سان فرانسیسکو و نیویورک از این تعداد 200 ویدئو را انتخاب کردند.

ویدئوهای راه یافتگان به مرحله نهایی روز 14 فوریه بر روی یوتیوب منتشر شد که بازدیدکنندگان این وب سایت از میان آنها، بیش از 90 نوازنده حرفه ای و آماتور از 30 کشور مختلف را برگزیدند.

اين ویدئو ها در مجموع 13 میلیون بازدیدکننده داشته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.