به روز شده:  12:55 گرينويچ - سه شنبه 21 آوريل 2009 - 01 اردیبهشت 1388

استعفای مایلی‌کهن پذیرفته شد

محمد مایلی کهن که کمتر از دو هفته پیش از سوی فدراسیون فوتبال ایران به سرمربیگری تیم ملی ایران منصوب شده بود، از سمت خود استعفا کرد.

او روز دوشنبه با ارسال بیانیه ای به فدراسیون فوتبال که در متن آن آمده بود "مربی شدن چه آسان، آدم شدن محال است" استعفای خود را اعلام کرد.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، روز سه شنبه اول اردیبهشت، گفت که فدراسیون فوتبال با استعفای سرمربی تیم ملی فوتبال ایران موافقت کرده است.

او افزود که سرمربی آینده این تیم تا روز ششم اردیبهشت و تا زمان برپایی نخستین اردوی تیم ملی معرفی خواهد شد.

گفتگو با امیرحاج رضایی ، کارشناس فوتبال در ایران

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"


اين دومین بیانیه ای است که محمد مایلی کهن در یک هفته گذشته منتشر می کند.

او در نخستین بیانیه اش خطاب به يکی از مربیان باشگاه های تهران با ادبیاتی متفاوت از رفتار وی انتقاد کرد.

محمد مایلی کهن در این بیانیه نام از کسی نبرد، اما در بخشی از آن به مربی مشهور به "ژنرال" اشاره کرد. "ژنرال" لقبی است که هواداران تیم استقلال تهران به امیر قلعه نویی، سرمربی این تیم داده اند.

امیر قلعه نویی هفته پیش در پی تساوی سایپا و استقلال تهران از محمد مایلی کهن که سرمربیگری تیم سایپا کرج را نیز در اختیار دارد، شکایت کرد.

در پی این شکایت آقای مایلی کهن نیز از سرمربی تیم استقلال شکایت کرد که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هر دونفر را به این کمیته احضار کرده است.

انتصاب محمد مایلی کهن پس از برکناری علی دایی سرمربی پیشین از این سمت، در پی شکست تیم ملی فوتبال ایران در مقابل عربستان سعودی صورت گرفت.

محمد مایلی کهن، بازیکن سابق تیم پرسپولیس تهران یک بار دیگر در جریان مسابقات انتخابی جام جهانی 1998 فرانسه این سمت را در اختیار داشت که پس از عدم موفقیت تیم ملی ایران در چند مسابقه از شغلش برکنار شد و جایش را به ویه را، مربی برزیلی داد.

او در مقام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران توانست ایران را به مقام سومی در مسابقات جام ملتهای 1996 برساند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.