ستاره فیلم "زاغه نشین میلیونر" بی خانمان شد

Image caption به گفته مقامات، آذرالدین در "خانه ای غیر قانونی" زندگی می کرده است

خانه آذرالدین محمد اسماعیل، یکی از کودکانی که در فیلم "زاغه نشین میلیونر" بازی کرده بود، توسط مقامات شهرداری مومبای تخریب شده است. گزارش ها حاکی است پلیس قبل از آن که او و خانواده اش را بیرون کند، با چوب بامبو به صورت او ضربه زده بود .

مقامات مومبای ادعا می کنند که خانواده آذرالدین همراه با تقریبا 30 خانواده دیگر بدون اجازه زمین های دولتی را اشغال کرده بودند.

آذرالدین، نقش شخصیت اصلی فیلم را در زمان کودکی اش بازی کرده است. زاغه نشین میلیونر موفق به کسب 8 جایزه اسکار شد و بیش از 300 میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

در ماه فوریه مقامات مومبای اعلام کردند برای کودکانی که در این فیلم بازی کرده اند و خانواده هایشان،خانه های جدیدی فراهم خواهند کرد زیرا آنها هند را سربلند کرده اند.

Image caption بازیگران زاغه نشین در مراسم اسکار

تهیه کنندگان فیلم ، همانطور که قول داده بودند، خرج تحصیل بازیگران کودک را تامین می کنند اما از خانه های جدیدی که مقامات مومبای قول داده بودند خبری نیست.

بعد از تخریب خانه ها آذرالدین گفت: " ما بی خانمان شده ایم. ما هیچ جایی نداریم که برویم."

آنها در نزدیکی محله 'باندرا ایست' در مومبای، در کلبه ای که خود با استفاده از ورقه های پلاستیک و چوب بامبو ساخته بودند، زندگی می کردند.

آذرالدین گفت که وقتی گروه تخریب به محل آمدند آنها خواب بودند و سپس یک ردیف از چادر ها و کلبه هایشان را با بولدوزر خراب کردند.

خانواده ها می گویند که تخریب خانه هایشان بدون اطلاع قبلی انجام گرفت.

شمیم اسماعیل، مادر آذرالدین گفته است که او نمی داند به سر خانواده اش چه خواهد آمد.

او در گفتگویی با بی بی سی گفت: " خانه های ما را خراب کردند. به ما خانه دیگری نداده اند.مقامات قبلا گفته بودند که به ما خانه های جدید می دهند اما فکر نمی کنم دیگر این اتفاق بیفتد."

تهیه کنندگان فیلم اخیرا اعلام کردند که 500 هزار پوند به بنیاد خیریه ای اهدا خواهند کرد تا به کودکانی که در زاغه های مومبای زندگی می کنند کمک شود.

مطالب مرتبط