حراج لوازم شخصی مریلین مونرو و الویس پریسلی

Image caption چتری که مریلین مونرو در این عکس در دست دارد احتمالا تا 16 هزار دلار فروخته می شود

بخشی از اشیا و لوازم متعلق به مریلین مونرو و الویس پریسلی، ستارگان فقید سینما و موسیقی آمریکا در لاس وگاس به حراج گذاشته می شود.

لوازم شخصی این دو نفر از جمله قبضهای خرید مشروبات الکلی مونرو و شیشه های قرص پریسلی جزو این اشیا هستند.

از دیگر اشیا این حراجی که تا 6 هزار دلار ممکن است فروخته شود، حوله حمام مونرو است که ادعا شده آخرین لباسی بوده که این بازيگر سینما پیش از مرگش بر تن داشته است.

بخشی عمده ای از اشیای این حراجی از آخرین خانه مریلین مونرو برداشته شده است؛ از جمله دو قطعه آجر ساختمان خانه و مبلمان آن.

لوازم درمانی پزشک معالج الویس پریسلی از جمله يک کیف چرمی در فهرست اشیای این حراجی به چشم می خورد.

در میان لوازم پریسلی که قرار است به حراج گذاشته شود، یک انگشتر با سنگ لاجورد نیز هست که گمان می رود تا 20 هزار دلار فروخته شود.

تعدادی از عکسهای الویس پریسلی و مریلین مونرو جرو لوازم حراجی است. همچنین بخشی از اشیایی که در این تصاویر دیده می شود نیز فروخته خواهد شد، از جمله چتری که مریلین مونرو در عکسی در دست گرفته است.

قرار است این وسایل در روزهای 26 و 27 ژوئن توسط حراجی جولین فروخته شود.

جولین همان حراجی است که قرار بود ماه پیش، بیش از هزار قطعه از لوازم شخصی و متعلقات مایکل جکسون را به حراج بگذارد که با شکایت مایکل جکسون این حراج لغو شد.

انتطار می رفت در صورت برگزاری حراج اشیا مایکل جکسون، حدود 20 میلیون دلار از فروش اشیاء به دست آید.

ستارگان قرن بیستم

بدون شک الویس پریسلی و مریلین مونرو، دو نام ماندگار دنیای سینما و موسیقی جهان در قرن بیستم هستند. شاید دلیل شهرت افسانه ای این دو، مرگ زود هنگام و اتفاقی آنها بود که حواشی و شایعالت فراوانی را در پی داشت.

سلطان راک اند رول

الويس ارون پريسلی در سال 1935 در ايالت می سی سی پی به دنيا آمد. نخستين قراردادش را در بيست سالگی امضا کرد و در سال 1958 در اوج محبوبيت به ارتش فرا خوانده شد که بازتاب گسترده ای در ميان هوادارانش داشت.

در 1967 با پريسلا بيولوی 21 ساله ازدواج کرد. حاصل اين ازدواج دختری به نام ليزا ماری بود که بعدها به ازدواج مايکل جکسون در آمد. الويس پريسلی در روز 16 اوت 1977 به دليل نارسايی قلبی در گذشت.

موسيقی متفاوت او با ترانه های معترضش که از زندگی عادی و مردمی و نه عاشقانه های خيالی سرچشمه گرفته بود، راه را برای مطرح شدن نامهایی چون باب ديلان، رولينگ استونز، بيتلها و بروس اسپرينگستين هموار کرد.

دهه های شصت و هفتاد ميلادی اوج سالهای الگو برداری از الويس بود و هنوز هم تعداد شیفتگان موهای روغن زده و لباسهای تنگ و رنگارنگ او کم نیست.

چهره هالیوود

مريلين مونرو با نام اصلی نورما جين مورتنسن در سال 1926 در لس آنجلس به دنيا آمد، در شانزده سالگی برای نخستين بار ازدواج کرد. در سال 1944 توسط عکاسی کشف شد و در سال 1946 با کمپانی فاکس قرن بيستم قرارداد بازی در فيلم امضاء کرد.

او در سال 1956 با آرتور ميلر، نمايشنامه نويس سرشناس آمريکايی ازدواج کرد و به يهوديت تغيير مذهب داد. مشهورترين فيلمهای او بعضی ها داغشو دوست دارن و خارش هفت ساله اند.

جسد او در 5 اوت 1962 در خانه اش کشف شد که علت مرگ او مصرف بيش اندازه قرص خواب آور اعلام شد.