ستاره خردسال فیلم میلیونر زاغه نشین خانه دار شد

Image caption دنی بویل و ستارگان خردسال فیلم

دنی بویل، کارگردان فیلم "میلیونر زاغه نشین"، خانه ای جدید برای یکی از ستاره های بچه سال این فیلم خریداری کرده است. فیلم میلیونر زاغه نشین امسال هشت جایزه اسکار را از آن خود کرد.

هزینه خرید این خانه را دنی بویل و بنیادی که او تاسیس کرده، تامین کرده اند.

دنی بویل که در حال حاضر در بمبئی بسر می برد، به اظهرالدین اسماعیل، ستاره 9 ساله این فیلم گفته است که او و خانواده اش به خانه ای جدید نقل مکان خواهند کرد. اظهرالدین و خانواده اش اخیرا وادار شدند محل سکونت خود را در یکی از زاغه نشین های بمبئی ترک کنند.

از بویل انتقاد شده است که به قدر کافی به بازیگران خردسال فیلمش کمک نکرده است اما بویل رسانه ها را مسبب این انتقادات می داند و می گوید آنها انتظار کمک از او را بیش از حد افزایش داده اند.

"موارد اضطراری"

این فیلمساز گفت امیدوار است پیش از آغاز فصل باران های موسمی در هند در ماه ژوئن، خانه ای جدید نیز برای ربینا علی، که نقش "لاتیکا" را در فیلم ایفا کرد، فراهم شود.

او گفت: "بازیگران این فیلم با دنیایی جدید مواجه شدند، دنیایی فوق العاده و پر زرق و برق. قابل درک است که حالا انتظار دارند زندگی شخصی آنها کاملا متحول شود."

بویل و کریستین کولسون، تهیه کننده فیلم، کمی پس از آنکه فیلمبرداری به پایان رسید بنیاد "جای هو" را تاسیس کردند. هدف از تاسیس این بنیاد کمک مالی به بازیگران خردسال زاغه نشین این فیلم تا سن هجده سالگی است.

بویل می گوید: "ما تلاش داشته ایم با سرعت بیشتری خانواده های زاغه نشین را به خانه های جدید منتقل کنیم و یکی از دلایلی که این بنیاد را تاسیس کردیم رسیدگی به موارد اضطراری مانند اظهرالدین و ربینا بوده است."

یکی از مدیران بیناد "جای هو"، گفت که آپارتمانی که به اظهرالدین اسماعیل و خانواده اش واگذار شده است "راحت و در یکی از محله های خوب بمبئی و نزدیک مدرسه اوست."

در ماه فوریه امسال مسئولان واحدهای مسکونی دولتی گفتند که به دو ستاره خردسال این فیلم آپارتمان خواهند داد اما رفیق قریشی، پدر ربینا علی می گوید با خانواده های آنها تماسی گرفته نشده است.

او گفت: "اگر دولت بخواهد برای ما مسکن تهیه کند می تواند دو روزه این کار را بکند."

اوایل ماه مه مسئولان محلی خانه این دو کودک را در یکی از محله های زاغه نشین بمبئی تخریب کردند.

از آن زمان به این سو ربینا با اقوامش زندگی کرده و اظهرالدین نیز با خانواده اش به یک حلبی آباد موقت منتقل شده است.

مطالب مرتبط