رونالدو در فیلم ایرانی:"رونالدو شماره 9 "

رونالدو، ستاره پیشین فوتبال برزیل قرار است به زودی در یک فیلم ایرانی ایفای نقش کند. داستان این فیلم حول زندگی یک نوجوان 13 ساله فلسطینی می گذرد که پیش از برآورده شدن رویایش، که ملاقات با رونالدو بازیکن محبوب اوست، کشته می شود.

به نظر می رسد سازندگان این فیلم هنوز به نتیجه قطعی در مورد عنوان فیلم نرسیده اند. اما آنطورکه یکی از عوامل تولیدی این فیلم در گفتگو با خبرگزاری فارس عنوان کرده، نام فیلم احتمالا "رونالدو، شماره 9" خواهد بود. این فیلم که با تهیه کنندگی منصور سهراب پور و کارگردانی محمد حسین لطیفی ساخته خواهد شد، بر اساس زندگی واقعی "النیرب"، نوجوان 13 ساله ای است که با خبر سفر رونالدو به خاورمیانه در سال 2005، رویای ملاقات با ستاره محبوب خود را در دل می پروراند، اما در عمل تنها موفق می شود در لحظه ای زودگذر و در حالیکه رونالدو در جمع طرفداران و همراهان خود احاطه شده، او را از دور نظاره کند. مدتی پس از این ماجرا "النیرب" در جریان یکی از درگیریهای منطقه کشته می شود. رونالدو در آن سفر به عنوان سفیر حسن نیت "یونیسف" و در اقدامی انسان دوستانه به خاورمیانه سفر کرده بود. این سفر در ادامه فعالیت های او برای مبارزه با فقر در نقاط مختلف جهان صورت می گرفت. منصور سهراب پور و محمد حسین لطیفی اوایل ماه گذشته به سائوپائولو در برزیل سفر کرده بودند تا بتوانند رضایت این ستاره سابق جهان فوتبال را برای اولین حضورش در عالم سینما جلب کنند.

سایر بازیگران این فیلم هم غیر ایرانی خواهند بود و تنها سازندگان و فیلم ایرانی هستند. اکنون "فابیانو فره"، نماینده ی رونالدو در گفتگو با سایت اینترنتی "گلوبو" تایید کرده که رونالدو قرارداد اولیه بازی در این فیلم ایرانی را امضاء کرده است. حال که حضور رونالدو در فیلم قطعی شده قرار است فیلمبرداری این پروژه از اوایل ماه سپتامبر در کشور لبنان کلید بخورد. فرخ فرجی شادان ، رییس اتاق بازرگانی ایران و برزیل گفته است که رونالدو در بخش هایی از فیلم ظاهر خواهد شد که در آن، "النیرب" مشغول رویاپردازی است. البته آقای شادان حاضر نشد که دستمزد رونالدو برای بازی در فیلم را اعلام کند. پس از آنکه رونالدو برای سومین بار دچار آسیب دیدگی شدید در ناحیه زانو شد، بسیاری از کارشناسان فوتبال در مورد آینده فعالیت حرفه ای این ستاره 32 ساله برزیلی ابراز تردید کردند. او بار دیگر در سال 2008 با امضای قراردادی با باشگاه برزیلی "کورینتیانز" به دنیای فوتبال بازگشت. در 4 بازی گذشته این تیم رونالدو 6 گل به ثمر رسانده است. در جام جهانی 2006 میلادی رونالدو توانست با وارد کردن پانزدهیمن گل خود در جام جهانی، رکورد قبلی "گرد مولر" را بشکند و لقب آقای گل تاریخ این رقابت ها را از آن خود کند.