اجرای طرح بلیت نیم بهای سینما در ماه رمضان

با آغاز ماه رمضان در ایران طرح نیم بها شدن قیمت بلیت سینما در این ماه اجرا شده است و تعدادی از سینماهای تهران تا ساعاتی پس از نمیه شب و نزدیک اذان صبح به نوبت نمایش داشته اند.

این طرح که ماه گذشته از سوی علی سرتیپی تهیه کننده فیلم در ایران به شورای صنفی نمایش ارائه شده بود، از روز یکشنبه، یکم شهریور آغاز شده است.

مهدی کرم پور، رئیس شورای صنفی نمایش پیشتر گفته بود که این طرح مورد تائید این شورا بوده و اجرای آن مانعی ندارد.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا به نقل از علی سرتیپی نوشته است که در روز نخست اجرای این طرح، در سینمای آزادی تهران همه سانسها تا ساعت دو و نیم پس از نمیه شب پر شده و سینمای ایران در تهران نیز در مقایسه با هفته گذشته که روز عادی اکران بوده چند برابر بیشتر و نبست به روز دوم ماه رمضان سال گذشته پنج برابر فروش داشته است.

به طور سنتی سینمای ایران در ماه رمضان با رکود رو به رو می شود و تعداد تماشاگران و فروش فیلمها به طور چشمگیری کاهش می یابد.

در سالهای اخیر پخش سریالهای متعدد از شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی که عمدتا پرمخاطب هستند و همچنین فروش غیرقانونی نسخه های فیلمها بر روی سی دی از جمله عواملی است که از اشتیاق مردم برای رفتن به سینما کاسته و بر کاهش فروش سینماها تاثیر گذاشته است.

به همین دلیل تهیه کنندگان سینما در ایران چندان تمایلی به نمایش فیلم هایشان در ماه رمضان ندارند.

هدف از این طرح تشویق تماشاگران برای رفتن به سینما در ماه رمضان بوده است، اما عده ای از سینماداران معتقدند که فقط کاهش قیمت بلیت سینما در ماه رمضان کافی نیست و برای کشاندن مردم به سینماها، کیفیت و نوع فیلم نیز مهم است.

مطالب مرتبط