مایکل جکسون به خاک سپرده شد

Image caption مایکل جکسون در تابوتی طلاکاری شده دفن شد

دوستان و خانواده مایکل جکسون با شرکت در مراسم تدفین این هنرمند که به عنوان "سلطان پاپ" شناخته می شد، برای آخرین بار به او ادای احترام کردند.

الیزابت تیلور، مک کالی کالکین (هنرپیشه) و کوینسی جونز (تهیه کننده موسیقی) از جمله 200 میهمان دعوت شده به این مراسم بودند.

در این مراسم گلادیس نایت آواز خواند و کشیش ال شارپتون، فعال حقوق مدنی یکی از کسانی بود که در مراسم سخنرانی کرد.

قرار بود این مراسم در ساعت دو بامداد به وقت گرینویچ در پارک Forest Lawn Memorial در گلن دیل برگزار شود اما تقریبا با یک ساعت تاخیر آغاز شد.

دلیل تاخیر، رسیدن دیرتر از موعد خانواده این خواننده سرشناس بود که در کاروانی متشکل از 31 وسیله نقلیه وارد محل برگزاری مراسم شدند.

رندی، جکی، تیتو، جرمین و مارلون، برادران مایکل جکسون تابوت طلاکاری شده او را از نعش کش خارج کردند و بر روی سکویی قرار دادند.

هر پنچ برادر کت سیاه برتن داشتند، گل سرخ به سینه زده بودند و کراوات قرمز بسته بودند. آنها همچنین به یاد مایکل جکسون، یک دستکش سفید رنگ بر دست داشتند که این کار معمولا یکی از مشخصه های پوشش مایکل جسکون به شمار می رفت.

در صف اول شرکت کنندگان، پرینس مایکل (12 ساله)، پاریس (11 ساله) و پرینس مایکل دوم (هفت ساله) در کنار جو و کاترین جکسون، پدر و مادر مایکل جسکون نشسته بودند.

کریس تاکر، کمدین سرشناس و لیزا ماری پریسلی، همسر سابق مایکل جکسون نیز در مراسم حضور داشتند.

مراسم در فضای آزاد و پس از تاریک شدن هوا انجام شد.

تدفین بیش از دو ماه پس از درگذشت مایکل جکسون انجام شد که در سن 50 سالگی و به دلیل مصرف یک مجموعه دارو جان خود را از دست داد.

هفته گذشته پزشکی قانونی در لس آنجلس درگذشت مایکل جکسون را قتل اعلام کرد.

Image caption الیزابت تیلور از افراد سرشناس حاضر در مراسم بود

حکم اعلام شده، هر چند احتمال ایراد اتهام جنایی را افزایش می دهد اما هنوز نام هیچ کس به عنوان مظنون برده نشده و لزوما اطلاق عبارت "قتل" محاکمه ای را در پی نخواهد داشت.

در آستانه مراسم تدایبر امنیتی شدیدی برقرار شده بود و ماموران امنیتی مانع نزدیک شدن کارمندان رسانه ها و طرفداران مایکل جکسون به محل برگزاری مراسم شدند.

یک فید تلویزیونی زنده ورود میهمانان را نشان می اد اما مراسم نشان داده نشد.

قرار بود مایکل جکسون در روز 29 اوت، پنجاه و یکمین سالگرد تولدش به خاک سپرده شود، اما این مراسم به تعویق انداخته شد تا زمان بیشتری برای برنامه ریزی این مراسم وجود داشته باشد.

گورستان فورست لاون که مایکل جکسون در آن به خاک سپرده شد، محل تدفین هنرپیشه های بزرگی همچون کلارک گیبل و همفری بوگارت است.

مطالب مرتبط