به روز شده:  16:39 گرينويچ - 22 نوامبر 2009 - 01 آذر 1388

فروش یادگاری های مایکل جکسون رکورد الویس و مونرو را شکست

یکی از لنگه دستکش های مایکل جکسون

مایکل جکسون هنگام اجرای برنامه تلویزیونی زنده و اولین اجرای رقص معروف قدم زدن روی ماه، این لنگه دستکش را در دست چپش پوشیده بود

یک لنگه دستکش دیگر مایکل جکسون، که با الماس اتمی تزئین شده است، در حراجی بزرگ یادگاری های به جای مانده از این ستاره دنیای موسیقی پاپ در نیویورک، 9 برابر قیمت پیش بینی شده فروش رفته است.

هزاران نفر از سراسر جهان در این حراج شرکت داشته اند و قیمت یادگاری های به جای مانده از این هنرمند با قیمت های بسیار بالا به فروش رسیده است.

پنج ماه از درگذشت مایکل جکسون می گذرد اما طرفداران او همچنان برای او در تب و تابند.

لنگه دستکش الماس نشان او، (الماس اتمی)،ستاره حراجی نیویورک شد. او این لنگه دستکش را وقتی رقص معروفش "قدم زدن روی ماه" را برای اولین بار در یک برنامه تلویزیونی زنده انجام داد، به دست داشت.

اما همه فکر می کردند که بالاترین قیمتی که برای این لنگه دستکش پیشنهاد شود، شصت هزار دلار باشد.

لنگه دستکش برای 350 هزار دلار به هتلی در هنگ کنگ فروخته شد که با اضافه شدن کمیسون قیمت نهایی آن از چهارصد هزار دلار نیز گذشت.

لنگه دستکش در لابی هتل به نمایش گذاشته خواهد شد.

هافمن ما، بازرگان هنگ کنگی این لنگه دستکش را از طرف هتلی در ماکائوی چین خریداری کرده است

اما این لنگه دستکش تنها یادگاری مایکل جکسون نبود که قیمتش از قیمت پیش بینی شده فراتر رفت.

یکی از کت های مایکل جکسون که در کنسرت های "آلبوم بد" به تن داشته است، بیش از دویست هزار دلار فروش رفت - بیست برابر قیمت گذاری اصلی. بسیاری دیگر از یادگاری ها هم سه برابر یا بیشتر از قیمت تعیین شده فروش رفت.

این حراج بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب کرده بود - به غیر از ششصد نفری که در سالن برگزاری حراج حضور داشتند دویست نفر از طریق تلفن و هزاران نفر دیگر از طریق اینترنت در خرید شرکت داشتند.

درن جولین، یکی از مسئولان انجام این حراجی گفت او تصور نمی کرده است فروش تا این حد بزرگ باشد و قیمت هایی که خریداران حاضر شده اند برای یادگاری های مایکل جکسون پرداخت کنند، قیمت یادگاری های الویس پریسلی و مریلین مونرو را پشت سر گذاشته است.

پیش از این یک لنگه دستکش دیگر مایکل جکسون که هنگامی که در نوامبر سال ۱۹۹۶ در سیدنی بود، به طرف جمعیت هوادارانش پرت کرده بود، در استرالیا به قیمت 49 هزار دلار فروش رفت.

قیمت فروش تقریبا دو برابر قیمتی بود که قبلا تخمین زده شده بود.

مایکل جکسون در ۲۵ ژوئن امسال درگذشت.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.