اوباما به پنج ستاره دنیای هنر نشان افتخار کندی اعطا کرد

Image caption پنج هنرمند دنیای موسیقی و سینما دریافت کننده نشان مرکز کندی بودند

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، از پنج ستاره نامی دنیای موسیقی و سینمای این کشور در کاخ سفید قدردانی کرده است.

همه این ستاره های مشهور، دریافت کننده نشان افتخاری بوده اند که هر ساله به گزیده ای از هنرمندان آمریکایی اعطا می شود. امسال سی و دومین سال برگزاری اعطای این نشان از سوی مرکز کندی به هنرمندان بوده است.

این مرکز به یاد جان اف کندی، رئیس جمهوری سابق آمریکا این نشان را اعطا می کند و هدف از اعطای آن ستایش هنرمندان موفق آمریکایی در رشته های هنری مختلف، از جمله موسیقی و سینماست.

بروس اسپرینگستین، خواننده راک و رابرت دنیرو، بازیگر و کارگردان سینمای هالیوود از جمله هنرمندانی بوده اند که امسال نشان افتخار کندی دریافت کرده اند.

جاناتان بیل، گزارشگر بی بی سی می گوید مراسم یکشنبه شب (6 دسامبر)، از جمله ساعاتی بوده است که دنیای سیاست با دنیای هنر تلاقی می کند.

فهرست مهمانان این برنامه یقینا مشابه شب برگزاری مراسم اسکار بوده است.

مل بروکز، کمدین، دیو بروبک، از هنرمندان به نام موسیقی جاز، گریس بامبری، خواننده اپرا دیگر هنرمندان آمریکایی بوده اند که نشان افتخار کندی دریافت کردند.

آقای اوباما در این مراسم از این هنرمندان قدردانی کرد و گفت آنها به شکل دادن به فرهنگ آمریکا کمک کرده اند.

پس از آن که یک زوج آمریکایی بدون دعوت در یک مهمانی شب در کاخ سفید که به مناسبت سفر رسمی نخست وزیر هند برگزار شده بود، حضور یافتند و باعث جنجال شدند، تدابیر امنیتی شدیدتری برای مراسم شب گذشته به اجرا درآمده بود.