فاطمه گودرزی: قولی برای داوری جشنواره فیلم فجر نداده بودم

فاطمه گودرزی، بازیگر سینمای ایران
Image caption فاطمه گودرزی، بازیگر سینمای ایران

فاطمه گودرزی، بازیگر سینمای ایران که یک روز پیش (چهارشنبه، 7 بهمن) نامش به عنوان یکی از داوران بخش مسابقه سینمای ایران در جشنواره فیلم فجر اعلام شده بود، گفته است که به دلیل "گرفتاری های شخصی" نمی تواند در هیئت داوران حضور داشته باشد.

خانم گودرزی در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: "من از دو هفته گذشته راهی سفر شدم و تعجب می‌كنم كه چگونه نام من به عنوان یكی از داوران بخش مسابقه سینمای ایران در اخبار رسمی جشنواره منتشر شده و در كاتالوگ و بولتن نیز به ثبت رسیده است."

او گفت که ده روز پیش تماسی با او گرفته شد، اما به دلیل گرفتاری قولی برای حضور در جمع داوران نداده است.

اما خبرگزاری فارس به نقل از یکی دست‌اندركاران اصلی جشنواره خبر داده که با خانم گودرزی قرار داده بسته شده است.

این در حالی است که خانم گودرزی این موضوع را تكذیب كرده است.

مسعود عربشاهی، دبیر بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر در گفت و گو با خبرگزاری فارس در واکنش به عدم حضور فاطمه گودرزی در هیئت داوران گفته است که غیبت خانم گودرزی به دلیل توافق اولیه موجه نیست.

او گفت: "با این وجود، ما قصد اضافه كردن فردی به عنوان عضو هفتم هیئت داوران نداریم و داوران در یك تركیب شش نفری‌ به كار خود ادامه می‌دهند."

با آنکه جشنواره فجر روز یکشنبه، چهارم بهمن آغاز شد، اما هیئت داوران تا روز چهارشنبه نام داوران را اعلام نکرده بود.

بعضی از سینماگران سرشناس مثل عزت الله انتظامی، عباس کیارستمی، اصغر فرهادی و فرهاد توحیدی که به آنها پیشنهاد داوری داده شده بود، درخواست مسئولان جشنواره فجر را به دلایل مختلف رد کرده بودند.

در خبرها نیز آمده بود که خانم گودرزی هم داوری در جشنواره را نپذیرفته است. اما روز چهارشنبه نام او در کنار مسعود جعفری جوزانی(فیلمساز) ، اسفندیار شهیدی (فیلمبردار و تهیه‌کننده)، ابوالقاسم طالبی(فیلمساز)، محسن علی‌اکبری (تهیه کننده)، محمد ابراهیم فیاض (کارشناس فرهنگی) و ناصر هاشم‌زاده (فیلمنامه‌نویس) به عنوان اعضای هیئت داوران این دوره اعلام شد.

پیشتر اعلام شده بود که هیئت داوران پس از پایان جشنوراه اعلام می شود؛ موضوعی که در جشنواره های معتبر فیلم جهان و دوره های پیشین جشنواره فیلم فجر سابقه نداشته است.

بخش مسابقه ایران حساس ترین و یکی از مهم ترین بخش های جشنواره فیلم فجر محسوب می شود و تا کنون هر سال اسامی داورانی که این بخش را قضاوت می کردند همواره قبل از آغاز جشنواره اعلام می شده است.

مطالب مرتبط