بیانسه ملکه گرمی 2010 شد

Image caption بیانسه برنده شش جایزه گرمی شد

بیانسه، ستاره موسیقی پاپ، یکشنبه شب، سی ام ژانویه، در مراسم جایزه موسیقی گرمی سال 2010 در لس آنجلس برنده شش جایزه شد.

بیانسه که نامزد ده جایزه بود، با زن های مجرد (Single ladies ) برنده بهترین آهنگ سال و بهترین آهنگ آر اند بی شد.

بلک آید پیز (Black eyed peas) و جی زی (Jay Z) و کینگز آو لئون (Kings of Leon) هر کدام برنده سه جایزه و لیدی گاگا و امینم (Eminem ) هر کدام برنده دو جایزه شدند.

بیانسه به عنوان خواننده زنی که با "یک آهنگ" بیشترین جایزه را برده، رکورد تازه ای به جا گذاشته و با جایزه های شب گذشته در پنجاه و دومین دوره گرمی، مجموع جوایزش به 16 رسیده است.

بیانسه با همین آهنگ (زن های مجرد) برنده جایزه بهترین آلبوم روز آر اند بی و جایزه بهترین خواننده ی زن آر اند بی هم شد.

جایزه بهترین اجرای سنتی آر اند بی برای آواز سرانجام ( At last) - که در مراسم تحلیف اوباما اجرا کرده بود- و جایزه بهترین اجرا برای آهنگ حلقه نور(Halo) هم از دیگر جوایز بیانسه است.

اما در بخش بهترین محصول سال، بیانسه جایزه را به تنسی راک و کینگز آو لئون واگذار کرد.

گزیده عکس های مراسم گرمی 2010

فهرست برندگان و نامزدها را در اینجا بخوانید

کینگز آو لئون به طرزی باورنکردنی با از کسی استفاده کن (Use somebody) برنده بهترین محصول سال شد و به این ترتیب تیلور سویفت و لیدی گاگا و بلک آید پیز را شکست داد.

این آهنگ به عنوان بهترین آهنگ راک هم برگزیده شد و نام های معتبری چون بروس اسپرینگستین و یوتو و گرین دی را پشت سر گذاشت. جایزه بهترین اجرای دو یا چند نفره راک هم به همین آهنگ رسید.

به یاد شاه موسیقی پاپ

پاریس و پرینس، فرزندان مایکل جکسون، جایزه یک عمر دستاورد هنری را از طرف پدرشان که ژوئن سال قبل درگذشت دریافت کردند.

پاریس یازده ساله به حاضران گفت "بابا پارسال نتونست، ولی امسال می خواست اینجا بخونه."

به یاد مایکل جکسون، فیلمی سه بعدی پخش شد و کری آندروود، جنیفر هادسون و سلین دیون و اسموکی رابینسون و آشر روی صحنه آمدند و مایکل جکسون را در خواندن ترانه زمین (The Earth) همراهی کردند.

سایر جایزه ها

Image caption تیلور سویفت برنده بهترین آلبوم سال شد

بلک آید پیز با کلیپ بوم بوم پاو (Boom Boom Pow) برنده بهترین ویدئو کوتاه شد و با احساس دارم (I gotta feeling) جایزه بهترین اجرای پاپ دو یا چند نفره را از آن خود کرد.

این گروه موفق شد کسانی چون کلی کلارکسون و پینک را کنار بزند و با پایان (The End ) برنده جایزه بهترین آلبوم پاپ بشود.

تیلور سویفت با آلبوم بی باک (Fearless) برنده بهترین آلبوم کانتری شد و با آهنگ اسب سفید (White horse) برنده جایزه بهترین آهنگ کانتری و بهترین اجرا از خواننده ی زن کانتری شد.

آهنگ این شهر را بگردان (Run this town) کار جی زی با حضور ریانا و کنیا وست، برنده جایزه بهترین آهنگ رپ و بهترین کار مشترک رپ شد. خود این رپ خوان هم برای دی او آ (DOA) جایزه بهترین خواننده مرد را برد.

امینم جایزه بهترین آلبوم رپ را برای وازدگی (Repulse) و بهترین اجرای رپ دو یا چند نفره را برای یه بطری وا کن (Crack a bottle ) شد.

لیدی گاگا دو جایزه برد: جایزه بهترین رقص برای پوکر فیس (Poker Face ) و بهترین آلبوم رقص/ الکترونیک برای شهرت (The Fame)، ولی سهمی از جوایز اصلی نبرد. لیدی گاگا در مراسم گرمی دیشب، با سر التون جان پیانو نواخت و خواند.

از جمله سایر برنده ها می شود به ای آر رحمان، آهنگساز هندی اشاره کرد که برای آهنگش در فیلم میلیونر زاغه نشین دو جایزه برد. مایکل جاکینو هم برای انیمیشن بالا (Up) برنده ی دو جایزه شد.

مطالب مرتبط