به روز شده:  18:41 گرينويچ - چهارشنبه 03 فوريه 2010 - 14 بهمن 1388

نمایشگاه عکس عکاس ایرانی از لهستان

عکس از احمد مطلایی

عکس از احمد مطلایی

"موسیقی کوهستان، عطر بهار نارنج - اینجا لهستان است"، عنوان نمایشگاه عکس های احمد مطلائی، عکاس جوان ایرانی است که در پی سفر سال ۲۰۰۹ خود به کشور لهستان در خانه هنرمندان ایران برپا کرده است.

این نمایشگاه به دعوت و همکاری سفارت لهستان در تهران و با حمایت چند سازمان غیردولتی در گالری میرمیران خانه هنرمندان ایران برپاست.

آقای مطلائی ۲۲ عکس سیاه و سفید و رنگی ارائه شده در این نمایشگاه را از سه شهر وودچ ، ورشو و کراکوف تهیه کرده و می گوید: "لهستان کشوری است با تصاویر بی مانند که تنها با یک بار دیدن می توان عاشقش شد و وقت رفتن دلتنگ مردم و زیبایی هایش".

محمود کلاری، فیلمبردار و عکاس ایرانی در مورد عکس های این نمایشگاه می گوید : "عکس های این نمایشگاه عموما دارای دو کاراکتر در ارتباط با هم هستند، گاهی دو انسان با هم و گاهی ارتباط یک شی ء و انسان با همدیگر که این نکته جالب توجه و متفاوتی در این عکس هاست".

رادوسلاو پتلاک وابسته فرهنگی - مطبوعاتی سفارت لهستان در کاتالوگ نمایشگاه نوشته است: "آقای مطلایی به لهستان و محل های مهم آن سفر نمود، عکس های فراوانی گرفت و ارزشمند تر از همه، تلاش کرد تا مردم لهستان را بشناسد و خود را با فرهنگ و حتی تاریخ آنان آشنا سازد".

این نمایشگاه که روز نخست آن با اجرای زنده موسیقی نواحی کوهستانی لهستان همراه بود، تا پانزدهم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

احمد مطلائی دانش آموخته گرافیک و عضو انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران است و با خبرگزاری مهر، روزنامه تهران تایمز و نیز مجلات مختلف درحوزه فرهنگی، هنری و اجتماعی همکاری داشته است.

عکس های او در رسانه ها و جشنواره هایی در ایران، ژاپن، روسیه، اتریش، ترکیه و آمریکا معرفی شده اند.

تعدادی از عکس های نمایشگاه

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.