اشتیاق جهانی به آشنایی های اینترنتی

گل رز
Image caption این مطالعه که در آستانه روز ولنتاین منتشر می شود نشان می دهد مردان بیش از زنان برای یافتن شریک زندگی خود از اینترنت بهره می گیرند

یک بررسی سرویس جهانی بی بی سی نشان می دهد حدود یک سوم از کاربران اینترنتی در جهان، فضای مجازی را محل مناسبی برای یافتن دوست دختر و یا پسر می دانند.

این مطالعه که در بین ۱۰ هزار و ۹۷۶ نفر در ۱۹ کشور جهان انجام شده حاکی از آن است که این علاقه در بین مردم پاکستان و هند بیش از سایر کشورهاست.

پنجاه و نه درصد از کاربران هندی و ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان پاکستانی گفته اند اینترنت فضای مناسبی برای یافتن شریک زندگیست.

غنا (۴۷ درصد) و فیلیپین (۴۲ درصد) نیز جزء کشورهایی هستند که علاقه زیادی به آشنایی های اینترنتی نشان داده اند.

اما در آمریکا (۲۱ درصد)، کره جنوبی (۱۶ درصد)، بریتانیا (۲۸ درصد)و فرانسه (۲۷ درصد) تمایل کمتری در این زمینه ابراز شده است.

این نظرسنجی همچنین حاکی از آن است که مردان (۳۳ درصد) بیش از زنان (۲۷ درصد) از اینترنت برای یافتن دوست دختر و یا دوست پسر خود استفاده می کنند.

در بین گروه های سنی مختلف نیز پاسخ دهندگان ۱۸ تا ۲۴ ساله با ۳۶ درصد و پاسخ دهندگان بالای ۶۵ سال با ۲۳ درصد علاقه بیشتری به آشنایی های اینترنتی دارند.

اما این نتایج نشان می دهد کسانی که از تحصیلات بالاتری برخوردار هستند از اینترنت کمتر در این زمینه استفاده می کنند: ۲۴ درصد از افرادی که مدرک دانشگاهی دارند و ۳۶ درصد از افرادی که دبیرستان را تمام نکرده اند به استفاده از اینترنت برای این منظور ابراز تمایل کرده اند.

این نظرسنجی به سفارش سرویس جهانی بی بی سی و توسط موسسه بین المللی گلوبال اسکن بین ۳۰ نوامبر ۲۰۰۹ و ۲۶ ژانویه ۲۰۱۰ انجام شد.

نتایج یاد شده بخشی از افکارسنجی جهانی درباره اینترنت است که ۸ مارس منتشر می شود.

این مطالعه در این کشورها انجام شده است: استرالیا، کانادا، چین، مصر، فرانسه، آلمان، غنا، هند، اندونزی، ژاپن، کنیا، مکزیک، پاکستان، فیلیپین، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، بریتانیا و آمریکا.

مطالب مرتبط