به روز شده:  16:48 گرينويچ - چهارشنبه 17 فوريه 2010 - 28 بهمن 1388

یک پری کوچک غمگین در برنامه آپارات

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در برنامه این هفته آپارات فیلم مستند "جام جان" درباره زندگی شاعرانه و شعرهای فروغ ، پخش می شود .


این فیلم در کنار فیلم های "سرد سبز" و "اوج موج " ، مجموعه فیلم هایی را تشکیل می دهد که ناصر صفاریان ، مستند ساز درباره زندگی و آثار فروغ فرخزاد ساخته است .

برنامه آپارات روزهای پنج شنبه هر هفته ساعت ۲۱:۱۰ دقیقه به وقت ایران و ۲۲:۱۰افغانستان و ۲۲:۴۵ به وقت تاجیکستان از تلویزیون بی بی سی فارسی پخش می شود.

این برنامه سه شنبه آینده نیز درهمین ساعتها باز پخش می شود.

همچنین علاقه مندان می توانند تکرار برنامه آپارات را جمعه شب بعد از حدود ساعت ۱۲ شب به وقت ایران ، ۱:۰۰ بامداد شنبه به وقت افغانستان و۱:۳۰ دقیقه بامداد به وقت تاجیکستان و۱۳:۱۰ به وقت ایران و۱۳:۱۰ به وقت افغانستان و ۱۳:۴۰ به وقت تاجیکستان تماشا کنند.

روزهای شنبه ساعت ۱۶:۱۰ به وقت ایران و۱۷:۱۰ افغانستان و ساعت ۱۷:۴۰ به وقت تاجکستان باز پخش برنامه است.

روزهای چهارشنبه نیز در ساعت ۱۳:۱۰ به وقت ایران و۱۴:۱۰ افغانستان و ساعت۱۴:۴۰ به وقت تاجکستان باز پخش برنامه است.


برنامه آپارات را می توانید به طور زنده و همزمان از طریق وبسایت فارسی بی بی سی - پخش تلویزیون - نیز تماشا کنید.

درباره فیلم:

"فروغ فرخزاد" در نمایی از فیلم "جام جان"

"فروغ فرخزاد"در نمایی از فیلم"جام جان" ساخته ناصر صفاریان


در این فیلم شاعران هم نسل و دوستان و اهل خانواده فروغ فرخزاد درباره او و شعرهای اش صحبت می کنند و گوشه هایی از زندگی شاعرانه این شاعر به تصویر کشیده است. شاعری که زندگی پرتلاطم اش گاه به داستان هایی رازآلود آغشته شده است.

درباره کارگردان :

ناصر صفاریان کارگردان «جام جان» دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است او پیش از آن که به فیلمسازی رو بیاورد منتقد سینما بوده و در رسانه ها و روزنامه ها مشغول به فعالیت بود.

در کارنامه فیلمسازی او سه گانه ای درباره فروغ وجود دارد که جام جان نخستین اثر او درباره فروغ است که اختصاص به شعر و داستان او دارد این فیلم به همراه اثر دیگرش به نام «سردسبز» که به زندگی و مرگ این شاعره می پردازد، در سال ۱۳۸آماده نمایش شد و «اوج موج» سومین قسمت و آخرین بخش زندگی فروغ به کارهای هنری و سینمایی و تئاتری او برمی گردد که در سال ۱۳۸۲در اختیار علاقه مندان به زندگی فروغ فرخزاد قرار گرفت.

"آواز آفتاب"،"وقت خوب مصائب" و "اتو استاپ" و "خواب خورشید" از دیگر کارهای فیلمسازی ناصر صفاریان است.

ویژگی فیلم :
"ناصر صفاریان"کارگردان فیلم"جام جان"

در فیلم "جام جان" جدا از این که افرادی مثل هوشنگ گلشیری ، فریدون مشیری ، محمود مشرف آزاد تهرانی ، منوچهر آتشی ، سیمین بهبهانی ،پوران فرخزاد و

بسیاری دیگردرباره فروغ سخن می گویند عکس ها و تصاویری از فروغ ارایه می شود که برای بسیاری از ببندگان می تواند تازگی داشته باشد.

تماس با برنامه

کلیک aparat@bbc.co.uk

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.