لغو کنسرت همایون شجریان، به دلیل حضور دو نوازنده زن

همایون شجریان
Image caption همایون شجریان به همراه گروه همنوازان حصار کنسرت های متعددی در ایران و خارج از این کشور برگزار کرده است

احمد احمدی منش، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، از لغو برگزاری کنسرت گروه حصار به خوانندگی همایون شجریان در شهر تبریز، به دلیل حضور نوازندگان زن خبر داد.

آقای احمدی منش روز دوشنبه ۳ اسفند (۲۲ فوریه) در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا حضور نوازندگان زن و برگزاری این کنسرت در سالنی به ظرفیت بیش از دو هزار نفر و پائین بودن ضریب امنیت و مدیریت سالن را دلایل لغو مجوز این کنسرت اعلام کرد.

او در توضیح علل لغو این کنسرت گفت: "این استان (آذربایجان شرقی) از ویژگی خاصی برخوردار است و چون اینجا دارالمومنین است ما نمی توانیم مثل بعضی از استان های دیگر عمل کنیم."

احمد احمدی منش گفت: "طرف می آید و پولش را می گیرد و می رود و بعدا کلی گلایه از مخاطبین و از افراد می شنویم."

احمد احمدی منش درباره بازتاب این تصمیم و اینکه نوازندگان زن در گروه همایون شجریان بارها در داخل و خارج از ایران کنسرت اجرا کرده اند گفت که وزیر ارشاد ایران این بخش را به عهده مدیران کل گذاشته است.

او افزود: "ما تشخیص می دهیم و به هرحال هر استان برای خودش حال و هوایی دارد."

گروه موسیقی "همنوازان حصار" که در آن دو ساز کمانچه آلتو و عود به وسیله نوازندگان زن نواخته می شود و همایون شجریان خواننده این گروه است، چندی پیش از آغاز کنسرت های خود در شهرهای ایران خبر داده بود.

در ایران تکخوانی زنان در کنسرت های عمومی ودر حضور مردان ممنوع است. اما تا کنون برای حضور نوازندگان زن محدودیتی وجود نداشته است.

احمد احمدی منش، فارغ التحصیل رشته علوم قرآنی و حدیث است و پیش از این یکی از مقام های ارشد سپاه پاسداران ایران بوده است.

مطالب مرتبط