وسایل شخصی و پوسترهای بروس لی به نمایش درآمد

در سی و چهارمین جشنواره فیلم هنگ کنگ، همسر و دختر بروس لی، نمایشگاهی از وسایل شخصی، عکس ها و پوسترهای سینمایی این کونگ فو کار و هنرپیشه مشهور را افتتاح کردند.

برگزاری این نمایشگاه که در آن کلاه مشت زنی و عینک لی هم به نمایش در آمده و از روز سه شنبه ۱۰ فروردین (۳۰ مارس) آغاز شده، بخشی است از برنامه ادای احترام به این هنرپیشه فقید در این جشنواره سینمایی.

در جشنواره فیلم هنگ کنگ، سمیناری هم درباره آثار بروس لی برگزار خواهد شد و ۹ فیلم از فیلم های این بازیگر فیلم های رزمی به احترام او که چند ماه دیگر هفتادمین سالگرد تولدش خواهد بود به نمایش در خواهد آمد.

شانون لی کیسلر، دختر لی، که در مراسم افتتاحیه جشنواره با مادرش، لیندا لی کدول، شرکت کرد گفت: "من فکر کنم پدرم خیلی خوشحال خواهد شد اگر بداند میراث او تا الان زنده نگه داشته شده و همچنان زنده خواهد ماند، و تا سال های زیادی به آدم ها انگیزه خواهد داد."

در دهه شصت و هفتاد میلادی، بروس لی با بازی در فیلم هایی نظیر بازگشت اژدها، با نشان دادن شخصیت هایی که از مردم چین و طبقه کارگر در مقابل مهاجمان دفاع می کرد، به نماد غرور چین تبدیل شده بود.

او در سال ۱۹۷۳ در اثر آماس مغزی در ۳۲ سالگی درگذشت.

لی کیسلر گفت " من فکر کنم پدرم همچنان تاثیرگذار بماند چون بسیار منحصر به فرد بود. تقریبا کسی مثل او پیدا نمی شود."

دختر لی پیش تر گفته بود می خواهد خانه قدیمی پدرش را به موزه تبدیل کند و موزه تازه ای هم در سیاتل که لی در آن هنر خوانده و تدریس کرده بود تاسیس کند. به گفته او، خانواده آنها فعلا در حال جمع آوری کمک مالی هستند.

مطالب مرتبط