به روز شده:  11:13 گرينويچ - چهارشنبه 05 مه 2010 - 15 اردیبهشت 1389

نامزدهای جایزه هنری ترنر معرفی شدند

  • اثر دکستر دالوود، یکی از چهار نامزد جایزه ترنر
  • مرگ دیوید کلی، اثر دالوود
  • سوزان فیلیپز با خواندن آواز در جاهای مختلف از جمله زیر پل ها شهرت پیدا کرده است
  • فیلیپز برای ارائه آثارش در نمایشگاه هایی در گلاسکو و اسپانیا نامزد جایزه ترنر شده است
  • اثر آنجلا دلاکروز
  • اثر آنجلا دلاکروز
  • اثر گروه دونفره اوتولیث
  • گروه دونفره اوتولیث با پروژه ای که در لندن اجرا کردند نامزد جایزه شده اند. نام این پروژه "مدتی طولانی میان دو خورشید" بود.

دکستر دالوود، آنجلا دلا کروز، سوزان فیلیپز و گروه اوتولیث هنرمندانی هستند که برای دریافت جایزه هنری ترنر سال ۲۰۱۰ نامزد شده اند.

دالوود برای نقاشی هایی که با موضوع تاریخ هنر و همچنین موضع های جنجالی سال های رسم شده، نامزد شده و دلا کروز برای نقاشی و مجسمه هایی که به گفته هیئت انتخاب "خاطره و هوس را زنده می کند".

سوزان فیلیپز برای چیدمان های صدا (sound installations) که با آواز خود او ساخته شد و گروه اوتولیث برای خلق آثاری با استفاده از مواد آرشیوی نامزد شده اند.

سوزان فیلیپز با خواندن ترانه های مشهور موسیقی پاپ و پخش صدای آواز خود در مکان های عمومی زیر پل و فروشگاه ها و ضبط های این چیدمان ها را ساخته است.

موضوع بعضی از نقاشی های دالوود، هنرمند ۴۹ ساله مقیم لندن مرگ دکتر دیوید کلی، کارشناس سلاح های هسته ای دولت بریتانیا و قتل های چارلز منسون، قاتل آمریکایی، است.

دلا کروز که او نیز مقیم لندن است پس از اینکه نقاشی هایش را تمام می کند، آنها را پاره می کند و جلوی در ورودی، گوشه اتاق ها و کف گالری می اندازد.

اثری از آنجلا دلا کروز

اثری از آنجلا دلا کروز

شرایط طاقت فرسای کاری در قنادی های بمبئی از جمله موضوع های گروه اوتلیث متشکل از دو هنرمند متولد و مقیم لندن است.

برنده این جایزه روز ۶ دسامبر اعلام خواهد و آثار نامزدها از روز چهارم اکتبر در گالری تیت مدرن در لندن به نمایش گذاشته می شود.

جایزه ترنر که سال ۱۹۸۴ پایه گذاری شده، در میان هنرمندان و منتقدان هنری بسیار بحث برانگیز است.

این جایزه در سالهای گذشته عموما به آثار جنجالی هنرمندانی چون دمین هرست، کریس اوفیلی، آنیش کاپور و گریسون پری اعطاء شده است.

شرکت تمام هنرمندان در رقابت برای دریافت جایزه ترنر به شرطی که زیر پنجاه سال داشته باشند آزاد است.

این بار همه نامزدها در سن چهل و چند سالگی نامزد شده اند که در تاریخ ۲۵ ساله این جایزه کم سابقه بوده است.

شرکت کنندگان باید یا بریتانیایی باشند یا حتما فعالیت هنری شان در بریتانیا متمرکز باشد.

سال گذشته ریچارد رایت، هنرمند بریتانیایی این جایزه ۲۵ هزار پوندی را برای در ترسیم طرح بزرگی بر روی دیوار که در آن از طلا استفاده شده بود، به دست آورد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.