فیلم کودکی اوباما در اندونزی کلید خورد

Image caption همکلاسی باراک اوباما او را در عکسی قدیمی نشان می دهد

دمین دماترا، کارگردان اهل اندونزی، اعلام کرد که فیلم تازه اش درباره دوران کودکی باراک اوباماست.

او گفت در این فیلم نشان خواهد داد که تنوع مذهبی و فرهنگی جاکارتا بر کسی که بعدها رییس جمهور آمریکا شد، چگونه تاثیر گذاشته است.

باراک اوباما از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۱ همراه مادر و ناپدری اش که اهل اندونزی است، در جاکارتا زندگی کرد.

کارگردان این فیلم، داستان فیلمش را بر اساس قصه ای درباره زندگی باراک اوباما در کودکی نوشته است که خودش در اوایل سال میلادی جدید منتشر ساخته است.

او در این داستان از گفت و گوهای مختلفی با همسایگان و دوستان اوباما و خانواده اش در جاکارتا استفاده کرده است.

این فیلم به دو زبان انگلیسی و اندونزایی خواهد بود.

آقای دماترا گفت: "ما می خواهیم به دنیا نشان بدهیم که محیط متکثر و چند فرهنگی با نژادها و ادیان مختلف، و تجریه آقای اوباما از پلورالیسم، چگونه او را به جایگاه فعلی اش رسانده است."

فیلمبرداری اوباما، بچه محله منتگ (در جاکارتا) هفته گذشته در شهر باندوگ، حدود ۱۸۰ کیلومتری جنوب شرق جاکارتا آغاز شده است.

آقای دماترا گفت که بخش هایی از باندوگ شبیه جاکارتای سال های دهه ۱۹۷۰ ، به خصوص منتگ، محله اعیانی شهر، است که اوباما با خانواده اش در آن زندگی می کرده است.

حسن فاروق علی، پسربچه ای آمریکایی نقش اصلی فیلم را بازی می کند.

علی در نیومکزیکو به دنیا آمده و سال ها با پدر و مادرش در جاکارتا زندگی کرده است. پدر و مادر علی اعضای یک باند موسیقی پرطرفدار جاکارتایی اند.

آقای دماترا درباره علی گفت: "او انگلیسی را خوب حرف می زند، اما به زبان بهاسا-اندونزی چندان مسلط نیست. علی برای نقش کودکی اوباما خیلی مناسب است."

کارگردان این فیلم گفت که چندتا از همسایه های قدیم خانواده اوباما مشاوران فیلم هستند و مراقب اند تا رفتار این بازیگر کم سن و سال با رفتار باراک کودک همخوانی داشته باشد.

کلارا لاچل، مدل بریتانیایی، نقش مادر فقید اوباما، استنلی ان دانهام، را ایفا می کند که بعد از ازدواج با شوهر دومش، للو سوئتورو، با پسر ۷ ساله اش به اندونزی رفت. آنها در هنگام تحصیل در دانشگاه هاوایی با هم آشنا شده بودند.

آقای دماترا گفت که این فیلم ۱۰۰ دقیقه ای تا روز ۱۷ ژوئن روی پرده سینماهای اندونزی خواهد رفت، که همزمان با سفر باراک اوباما به اندونزی است.

او امیدوار است رییس جمهور آمریکا فیلم را تماشا کند اما می گوید که این فیلم تنها برای اوباما ساخته نشده است.

کارگردان فیلم گفت: "این فیلم هدیه ای است به کودکان اندونزی. امیدوارم این فیلم کودکان را ترغیب کند که به آرزوهاشان دست پیدا کنند. "

مطالب مرتبط