نامه‌های عاشقانه ریچارد برتن به الیزابت تیلور منتشر می شود

ریچارد برتن و الیزابت تیلور
Image caption ریچارد برتن و الیزابت تیلور در دهه ۱۹۶۰ از محبوب‌ترین هنرپیشه‌ها بودند

الیزابت تیلور، ستاره قدیمی هالیوود، قصد دارد نامه ‌های عاشقانه همسرش ریچارد برتن را منتشر کند.

اسناد دو دهه رابطه شورانگیز و جنجالی این زوج در کتابی به عنوان "عشق طوفانی: الیزابت تیلور و ریچارد برتن در ازدواج قرن" منتشر می‌شود. این کتاب را ناشر آمریکایی "هارپر کالینز" نیمه ژوئن به بازار می‌فرستد.

بریده‌هایی از نامه‌های کتاب در شماره ماه ژوئن مجله "ونیتی فر" منتشر شده است.

برتن در نامه‌ای به الیزابت تیلور نوشته است: "فکر کنم تو بهترین هنرپیشه‌ی دنیا هستی، که در کنار زیبایی بی‌مثالت، تو را زنی بی‌نظیر ساخته است."

او در نامه‌ای دیگر می‌نویسد: "اگر مرا ترک کنی، خودم را می‌کشم. برای من زندگی بدون تو وجود ندارد."

الیزابت تیلور گفته است که از مجموعه نامه‌های ریچارد برتن، یک نامه را به چاپ نمی‌دهد و برای خود نگه می‌دارد.

این آخرین نامه ریچارد برتن است که اندکی پیش از مرگ در سویس نوشته شده و در آن هنرپیشه معروف از محبوب خود خداحافظی کرده است. خانم تیلور گفت است که این نامه غم ‌انگیز را کنار تخت خود نگه داشته است.

آغاز رابطه‌ای ممنوع

ریچارد برتن و الیزابت تیلور در دهه ۱۹۶۰ از موفق‌ترین و محبوب‌ترین هنرپیشه‌های هالیوود بودند.

آنها در سال ۱۹۶۲ در جریان تولید فیلم سینمایی "کلئوپاترا" رابطه‌ای عاشقانه شروع کردند.

خانم تیلور می‌گوید: "ما پس از ملاقات در رم دیوانه‌وار عاشق هم شدیم. از آن پس اوقات زیادی با هم گذراندیم، اما متأسفانه نه به اندازه کافی."

از آنجا که هر دوی آنها همسر داشتند، رابطه عاشقانه آنها با انتقاد فراوان روبرو شد، و حتی واتیکان آنها را به شدت نکوهش کرد.

الیزابت تیلور و ریچارد برتن پس از جدایی از همسران خود، در سال ۱۹۶۴ با هم ازدواج کردند. این رابطه ده سال دوام داشت، هرچند با ماجراها و زیر و بم‌های فروان همراه بود.

مایک نیکولز، سینماگر آمریکایی در فیلم "چه کسی از ویرجینیا ولف می‌ترسد" (۱۹۶۶) گوشه‌هایی از رابطه دشوار آنها را تصویر کرده است.

الیزابت تیلور و ریچارد برتن پس از یک سال جدایی، در سال ۱۹۷۵ برای بار دوم با هم ازدواج کردند. این بار زندگی زناشویی آنها ۹ ماه بیشتر دوام نداشت.

ریچارد برتن (۱۹۲۵ – ۱۹۸۴) از بهترین بازیگران سینما و تئاتر بریتانیا بود. او برای آخرین بار در فیلم سینمایی "۱۹۸۴" ظاهر شد.

الیزابت تیلور ۷۸ سال دارد و در مجموع ۸ بار ازدواج کرده است. او در سال ۱۹۹۵ از آخرین همسر خود طلاق گرفت.