تالار مولوی به دستور رئیس دانشگاه تهران پلمپ شد

Image caption دو روز است که گروه های تئاتری و تماشاگران حق ورود به تالار نمایشی مولوی را ندارند

جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که پلمپ تالار مولوی به دستور مستقیم "مدیریت دانشگاه تهران" و "به دلایل اعلام نشده" صورت گرفته است.

در این اطلاعیه آمده است که این دستور را انتظامات دانشگاه تهران در ساعت یازده شب دوشنبه ۳۱ خرداد اجرا کرده است.

در اطلاعیه جهاد دانشگاهی که امروز چهارشنبه ۲ تیر (۲۲ ژوئن) منتشر شد، آمده است که این اقدام "سبب توقف فعالیت‌های جاری تالار و اجرای نمایش‌ها شده" و به دلیل روشن نبودن وضعیت، "فعلا اجرای نمایش‌های تالار مولوی تعطیل خواهد بود."

بر اساس آنچه در این اطلاعیه آمده است، مذاکره جهاد دانشگاهی با ریاست دانشگاه و 'مسئولان ذیربط' تاکنون برای فک پلمپ و ادامه فعالیت های نمایشی بی نتیجه بوده است.

اجرای همه تئاترهای تالار مولوی در روزهای دوشنبه و سه شنبه، تعطیل بوده و انتظامات دانشگاه از ورود گروه های نمایشی برای تمرین هم جلوگیری کرده است.

برخی منابع غیررسمی، دلیل این دستور را 'بدحجابی' اعضای گروه‌های تئاتری و 'عدم رعایت شئونات اسلامی' توسط آنها ذکر کرده اند.

پلمپ این تالار در حالی صورت گرفت که روزانه سه تئاتر در آن اجرا می شد و پنج گروه نمایشی در آن تمرین می کردند.

در پایان اطلاعیه جهاد دانشگاهی، ضمن عذرخواهی از هنرمندان، اظهار امیدواری شده است که "با پاسخگویی مستدل دانشگاه و ذکر دلایل این اقدام غیرمنتظره و رسیدگی مراجع ذیربط" فعالیت‌های تالار مولوی جهاد دانشگاهی مجددا از سر گرفته شود.

تالار مولوی یکی از سالن‌های تئاتر تهران است که در خیابان ۱۶ آذر و نزدیک میدان انقلاب قرار دارد.

این تالار زیر نظر جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران اداره می شود.

مطالب مرتبط