جهاد دانشگاهی: دانشگاه تهران تالار مولوی را تصرف کرد

Image caption دو روز است که گروه های تئاتری و تماشاگران حق ورود به تالار نمایشی مولوی را ندارند

یکی از مسئولان ارشد جهاد دانشگاهی ایران می گوید که این نهاد از دانشگاه تهران به دلیل تصرف غیرقانونی تالار مولوی شکایت خواهد کرد.

حمیدرضا فرهمند، رئیس جهاد دانشگاهی واحد تهران، روز جمعه ۴ تیر (۲۵ ژوئن) به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که نهاد تحت ریاست او از تلاش برای ورود به تالار مولوی خودداری کرده است تا برای نمایش هایی که در این تالار اجرا می شوند مشکلی پیش نیاید، اما قصد دارد موضوع را در مراجع قانونی پیگیری کند.

او گفت: "شکایت از دانشگاه کار سختی است، اما بدترین کار خوبی است که به لحاظ قانونی باید انجام دهیم".

مأموران انتظامات دانشگاه تهران روز دوشنبه ۳۱ خرداد درهای تالار مولوی را بنا به تصمیم هیأت رئیسه دانشگاه پلمب کرده بودند، اما پس از آنکه داوود رشیدی، هنرمند سرشناس سینما و تئاتر ایران، با فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه تهران ملاقات کرد و از او خواست که اجرای نمایش ها از سر گرفته شود، مأموران دانشگاه قفل درهای ورودی را عوض کردند و تالار را به تصرف در آوردند.

اجرای نمایش ها از روز پنجشنبه در تالار مولوی از سر گرفته شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد تهران گفته است که در مورد این اختلافات با رئیس دانشگاه تهران ملاقات کرده و از او خواسته است که دو طرف در مورد مدیریت تالار گفت و گو کنند و تا روشن شدن نظر نهایی، موقتا تالار مولوی به مدت یک ماه در اختیار جهاد دانشگاهی قرار گیرد.

اما ظاهرا آقای رهبر تأکید داشته است که دانشگاه تهران در این مدت تالار را اداره کند.

علت پلمب و تصرف تالار مولوی توسط هیأت رئیسه دانشگاه تهران "مسائل فرهنگی پیش آمده در دانشگاه" عنوان شده است، اما جزئیات بیشتری مورد این مسائل فاش نشده است.

در گزارش های بعضی از منابع خبری ایران اشاره شده بود که مسئولان دانشگاه تهران به وضعیت حجاب و پوشش کسانی معترض بوده اند که به تالار مولوی رفت و آمد دارند.

پلمپ این تالار در حالی صورت گرفته بود که روزانه سه تئاتر در آن اجرا می شد و پنج گروه نمایشی در آن تمرین می کردند.

تالار مولوی یکی از سالن‌های تئاتر تهران است که در خیابان ۱۶ آذر و نزدیک میدان انقلاب قرار دارد.

مطالب مرتبط