طرفداران لیدی گاگا در فیس بوک از ۱۰ میلیون نفر بیشتر شدند

Image caption بر اساس فهرست سالانه مجله فوربس، لیدی گاگا دومین چهره قدرتمند جهان در حوزه موسیقی است

لیدی گاگا اولین فرد زنده ای است که تعداد طرفدارانش در فیس بوک از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته است. او در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۴۷۶ طرفدار دارد.

بر اساس بررسی سایت فیمکورت، این خواننده از باراک اوباما هم پیشی گرفت که طرفدارانش ۹ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۸۸۵ نفر هستند.

با این حال، لیدی گاگا هنوز مجموعا نفر ششم در فیس بوک است.

در حال حاضر، بازی پوکر روباز تگزاسی (Texas Poker Hold 'm)، مایکل جکسون، جنگ های مافیا (Mafia Wars)، خود فیس بوک و مجموعه تلویزیونی مرد خانواده (Family Guy) از لیدی گاگا طرفداران بیشتری در فیس بوک دارند.

دنیل دیرلاو از مسئولان سایت فیمکورت گفت: "سرعت افزایش محبوبیت لیدی گاگا در فیس بوک در حال حاضر از همه بیشتر است."

به گفته وی، "رسیدن به ۱۰ میلیون طرفدار هم از نظر شهرت و محبوبیت لیدی گاگا قابل توجه است و هم از نظر گسترش دامنه نفوذ فیس بوک."

لیدی گاگا متولد ۲۸ مارس ۱۹۸۶ در امریکاست. او در سال ۲۰۰۳ کار خود را با اجرای موسیقی راک در بخش های جنوبی نیویورک آغاز کرد. او در اوت ۲۰۰۸ نخستین آلیومش، شهرت (Fame) را به بازار داد که به سرعت به پرفروش ترین آلبوم در بریتانیا، کانادا، آلمان، و چند کشور دیگر تبدیل شد. "شهرت" بعدا نامزد ۶ جایزه گرمی شد که در دو رشته، این جایزه را از آن خود کرد.

لیدی گاگا خود را تحت تاثیر چهره ها و گروه های شاخص راک مثل دیوید بویی و کویین و نیز ستاره هایی از جمله مدونا و مایکل جکسون می داند. تا ماه مه ۲۰۱۰، لیدی گاگا بیش از ۱۵ میلیون آلبوم و بیش از ۴۰ تک آهنگ در سراسر دنیا فروخت.

مجله تایم لیدی گاگا را در فهرست ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذار جهان ذکر کرده است.

نام لیدی گاگا، بعد از موفقیت بی سابقه اش در سال گذشته، برای اولین بار در فهرست قدرتمندترین افراد مشهور جهان در مجله فوربس هم دیده شد.

لیدی گاگای تازه وارد، به یکباره در رتبه چهارم این جدول نشست و در حوزه موسیقی، دومین شخصیت قدرتمند جهان نام گرفت.