ساندرا بولاک 'پردرآمدترین' بازیگر زن هالیوود است

ساندرا بولاک
Image caption ساندرا بولاک برای بازی در فیلم نقطه کور برنده اسکار شد

مجله فوربز گزارش داده که ساندرا بولاک، هنرپیشه آمریکایی و برنده جایزه اسکار در سال 2010، بالاترین دستمزد را در میان بازیگران زن هالیوود در یک سال گذشته گرفته است.

این هنرپیشه 46 ساله بین ژوئن 2009 تا یک سال بعد حدود 58 میلیون دلار بابت فیلم های پیشنهاد و نقطه کور دریافت کرده است.

ساندرا بولاک در مراسم اسکار سال 2010 برای بازی در فیلم نقطه کور به جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول دست یافت.

در فهرست پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود در سال گذشته، ریس ویترسپون و کامرون دیاز با 32 میلیون دلار در آمد به طورمشترک رده دوم را به دست آورده اند.

درآمد این بازیگران بر اساس دستمزد اولیه و مبلغی که از فروش فیلم ها به دست می آورند، محاسبه شده است..

مجله فوربز همچنین در آمدهای جانبی از فروش عطر و لباس با نام های این هنرپیشگان گرفته تا آگهی های بازرگانی را در محاسبه خود در نظر می گیرد.

ویترسپون از سال 2008 فیلمی بازی نکرده است و در سال گذشته با انیمیشن هیولاها در مقابل بیگانگان که در آن به جای یکی از شخصیت ها حرف زده بود، در سینما حضور داشته است، اما چیزی که نام او را در رده دوم فهرست پردرآمدترین بازیگران زن هالیوود ثبت کرده است، پیش پرداختی برای در دو فیلمی است که امسال در آنها بازی خواهد کرد.

کمدی رمانتیک از کجا می دانی با بازی جک نیکلسون و فیلم آب برای فیلها دو فیلمی است که در یک سال آینده بازی ویترسپون به روی پرده می رود.

بخش از در آمد این بازیگر اسکاری در سال گذشته از محل تبیلغ برای محصولات آرایشی شرکت "ایوون" بوده است.

جنیفر انیستون، بازیگر مجموعه تلویزیونی دوستان با 27 میلیون دلار در آمده در رده چهارم فهرست قرار دارد.

بخشی از این در آمد علاوه بر عطرهایی که اخیرا با نام او فروش می رود، پولی است که همچنان از پخش سریال دوستان نصیب او می شود.

پس از انیستون، سارا جسیکا پارکر ستاره مجموعه سکس و شهر با 25 میلیون دلار در آمد قرار دارد که بخش عمده این در آمد را مدیون نمایش دومین قسمت نسخه سینمایی این مجموعه تلویزیونی و فروش عطرهای گوناگون با نام خودش است.

.

مطالب مرتبط