لیدی گاگا نامزد بیشترین جوایز موزیک‌ویدئو ام‌تی‌وی شد

Image caption بر اساس فهرست سالانه مجله فوربس، لیدی گاگا دومین چهره قدرتمند جهان در حوزه موسیقی است

لیدی گاگا، با ۱۳ نامزدی در جوایز موزیک‌ویدئو ام تی وی در صدر نامزدهای امسال نشست.

بعد از این خواننده ۲۴ ساله آمریکایی، امینم (Eminem)، رپر آمریکایی با ۸ نامزدی، کاندیدای بیشترین جوایز امسال است.

لیدی گاگا، خواننده پاپ، با موزیک ویدئوهای رابطه عاشقانه بد (Bad romance) و تلفن (که بیانسه هم در آن حضور دارد) دو بار نامزد جایزه بهترین موزیک ویدئوی امسال شده است.

مراسم اهدای جوایز روز ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

در بخش موزیک ویدئوی سال، امینم با نترسیده (Not afraid) با لیدی گاگا رقابت خواهد کرد. گروه "فلورانس و ماشین" هم با موزیک ویدئوی روزهای سگی تمام شد رقیب این دو هنرمند خواهد بود.

آلبوم عکس تعدادی از نامزدها را اینجا ببینید

نامزدهای دیگر

گروه‌های کلد پلی (Cold Play)، گوریلاز (Gorillaz ) و مامفورد و سانز (Mumford and sons ) از نامزدهای بریتانیایی جوایز ام تی وی امسال هستند.

موزیک ویدئوی تلفن که کار مشترکی از لیدی گاگا و بیانسه است در چندین رشته نامزد جایزه شده است؛ از جمله در رشته بهترین کار مشترک، که رقبایی چون موزیک ویدئوی امپایر استیت ذهن (Empire state of the mind) دارد؛ این موزیک ویدئو کار مشترکی است از آلیشیا کیز و جی- زد.

جاستین بیبر کانادایی نامزد جایزه بهترین هنرمند جدید و کتی پری برای اثر پرطرفدارش دخترهای کالیفرنیایی California Gurls از دیگر نامزدهای مجموعه جوایز ام تی وی هستند.

لیدی گاگا درباره شمار نامزدی های امسال خود گفت: "خنده دار این است که من افتخار می کنم که تعداد جایزه هایی که نامزد شده‌ام، عدد نحس ۱۳ است."

لیدی گاگا سال گذشته جایزه بهترین هنرمند جدید را برد.

او اولین فرد زنده ای است که تعداد طرفدارانش در فیس بوک از مرز ۱۰ میلیون نفر گذشته است.

لیدی گاگا متولد ۲۸ مارس ۱۹۸۶ در امریکاست. او در سال ۲۰۰۳ کار خود را با اجرای موسیقی راک در بخش های جنوبی نیویورک آغاز کرد.

او در اوت ۲۰۰۸ نخستین آلیومش، شهرت (Fame) را به بازار داد که به سرعت به پرفروش ترین آلبوم در بریتانیا، کانادا، آلمان، و چند کشور دیگر تبدیل شد.

"شهرت" بعدا نامزد ۶ جایزه گرمی شد که در دو رشته، این جایزه را از آن خود کرد.

مجله تایم لیدی گاگا را در فهرست ۱۰۰ شخصیت تاثیرگذار جهان ذکر کرده است.

نام لیدی گاگا، بعد از موفقیت بی سابقه اش در سال گذشته، برای اولین بار در فهرست قدرتمندترین افراد مشهور جهان در مجله فوربس هم دیده شد.

لیدی گاگای تازه وارد، به یکباره در رتبه چهارم این جدول نشست و در حوزه موسیقی، دومین شخصیت قدرتمند جهان نام گرفت.