خواننده آلمانی مبتلا به اچ آی وی دو سال حبس تعلیقی گرفت

نادیا بن عیسى
Image caption نادیا بن عیسى خواننده گروه موسیقی (No Angels) بود

نادیا بن عیسى، خواننده آلمانی مبتلا به اچ آی وی به جرم وارد کردن آسیب جسمی به مردی از طریق انتقال غیرعمدی ویروس ایدز، به دو سال حبس تعلیقی و کار اجباری محکوم شده است.

این خواننده ۲۸ ساله در دادگاهی در شهر دارمشتات آلمان اعتراف کرده بود که در گذشته با وجود اطلاع از آلودگی به اچ آی وی، بدون استفاده از کاندوم با دوست پسرهایش آمیزش می کرده است و بیماری خود را به آنها نگفته بود.

یکی از این سه مرد جوان به اچ آی وی مبتلا شده است.

دادگاه روز پنجشنبه (26 اوت) ضمن مجرم دانستن نادیا بن عیسى برای او دو سال حبس تعلیقی و ۳۰۰ ساعت کار اجباری در نظر گرفت.

وی مجبور خواهد بود که برای بیماران مبتلا به اچ آی وی خدمات عمومی رایگان انجام دهد.

نادیا بن عیسى و چند دختر خواننده دیگر در سال ۲۰۰۰ گروه موسیقی No Angels را تشکیل دادند.

نادیا بن عیسى می گوید پس از باردار شدن در سن ۱۶ سالگی از ابتلا به اچ ای وی مطلع شده بود، اما از بیم آنکه علنی شدن این قضیه مانع از پیشرفتش در زمینه موسیقی و خوانندگی شود، آن را پنهان می کرد.

گروه موسیقی وی در سال ۲۰۰۳ منحل شد اما گفته می شود که طی سه سال، بیش از پنج میلیون آلبوم ترانه های آن فروخته شد.

اعضای این گروه در آوریل سال ۲۰۰۹ قصد داشتند که مجددا دیدار و کنسرتی در شهر فرانکفورت برگزار کنند که پلیس آلمان پیش از اجرای کنسرت، نادیا بن عیسی را دستگیر کرد.

دادستان در جریان محاکمه خواهان تعلیقی بودن حبس نادیا بن عیسى شد، زیرا او از پنهان کردن ابتلا به اچ ای وی ابراز ندامت کرده بود.

نادیا بن عیسى دوشنبه (۱۶ اوت) در دادگاه گفت که در ۱۴ سالگی به "کراک کوکائین" معتاد شده بود.

او تاکید کرد که ابدا قصد آلوده کردن دوست پسرهایش به اچ آی وی را نداشته و به دلیل توصیه پزشکان بر این گمان بود که احتمال اینکه اچ آی وی را به دیگران منتقل کند، در عمل وجود ندارد.

وکیل مدافع وی از مجازات دو سال حبس تعلیقی ابراز رضایت کرده زیرا موکلش به اتهام یک فقره وارد کردن آسیب جسمی و دو فقره تلاش برای وارد کردن آسیب جسمی بدنی با مجازات حداکثر ده سال زندان روبرو بود.

مطالب مرتبط