پاسخ ژولیت بینوش به بدگویی‌های ژرار دوپاردیو

ژولیت بینوش، بازیگر برنده اسکار، به انتقاد خشونت آمیز ژرار دوپاردیو، بازیگر فرانسوی که او را "هیچ" خوانده بود، جواب داد.

ژولیت بینوش در بیش از پنجاه فیلم سینمایی بازی کرده و چندین جایزه بین المللی هنری را در کارنامه خود دارد و عمده علاقمندان سینما ژولیت بینوش را یکی از بازیگران برجسته و توانای فرانسوی می دانند و تحسینش می کنند.

دوپاردیو گفت که واقعا دلش می خواهد بداند چرا ژولیت بینوش این همه سال، جدی گرفته شده است. "او هیچی ندارد. مطلقا هیچی."

ژولیت بینوش که روز چهارشنبه با شبکه چهار رادیو انگلیسی بی بی سی گفت و گو می کرد، گفت که از سخنان آقای دوپاردیو "جا خورده است."

خانم بینوش گفت "من ایشان را نمی شناسم و نمی دانم که با او چه کرده ام."

آقای دپاردیو در گفت و گو با مجله پروفیل، ژولیت بینوش را با ایزابل آجانی و فنی آردان، هنرپیشگان فرانسوی، مقایسه کرده و پرسیده بود که ژولیت بینوش "اصلا دارد با چه چیزی ادامه می دهد؟"

بینوش 46 ساله در واکنش به این سخنان گفت:" من درک می کنم که آدم مجبور نیست همه را دوست داشته باشد. آدم می تواند از کار خوشش نیاید. ولی خشونت را، به هر شکلش، درک نمی کنم."

خانم بینوش گفت که آنها فقط یک بار با هم شام خورده اند و آقای دوپاردیو در آنجا به او گفته: "شما همیشه فیلم های قشنگی بازی می کنید."

او گفت: "هیچ جوابی به این حرف نداشتم چون درست نفهمیده بودم که منظورش از این حرف چیست."

"بعدش فکر کردم پس منظورش این بوده. مگر قرار است آدم فیلم های غیر- قشنگ بازی کند؟"

ژولیت بینوش گفت: "فکر کنم بی اینکه بدانم، حرص او را در می آورده ام."

مردها با فیلم کیارستمی راحت کنار نمی آیند

Image caption رونوشت برابر اصل ساخته عباس کیارستمی از روز دوازدهم شهریور در بریتانیا اکران خواهد شد.

ژولیت بینوش در گفت و گویی دیگر، در پاسخ به سوال خبرنگار مجله امپایر که نظر او را درباره حرف های دوپاردیو جویا شد، گفت: "من آزرده نشدم چون حسم این بود که این حرف ها ربطی به من ندارد. ربط به خودش دارد."

او گفت: "با خودم فکر کردم آیا این حسادت است؟ به خاطر موفقیت های زیاد؟ یا آیا به خاطر فیلم رونوشت برابر اصل است؟ چون من آقایانی را می شناسم که با این فیلم، راحت کنار نیامده اند. چون عباس کیارستمی عمدا تصمیم گرفت که به زنان در این فیلم فضای بیشتری بدهد و بگوید که "می بینید؟ آخرسر، زن است که ریسک می کند و از خودش می گذرد و وجود خودش را آزاد می کند." دیدن این موضوع برای بعضی مردها سخت تمام شده. برای همین فکر کردم شاید این بوده. چون ایشان از این فیلم خوشش نیامده بود. فکر می کنم چیزی درون خودش، بخش مردانه او، شاید، آزرده شده."

تازه ترین فیلم خانم بینوش، رونوشت برابر اصل ساخته عباس کیارستمی از روز جمعه سوم سپتامبر (دوازدهم شهریور) در بریتانیا اکران خواهد شد.

ژولیت بینوش گفت: "نمی دانم. او این حق را دارد که از من بازیگر خوشش نیاید ولی چرا باید این جوری پیش برود. این مشکل اوست."

استیون اسپیلبرگ

خانم بینوش در گفت و گوی دیگری با برنامه فایو لایو بی بی سی گفت که تاکنون سه بار پیشنهاد استیون اسپیلبرگ را برای بازی در فیلم هایش رد کرده است: ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی، پارک ژوراسیک و فهرست شیندلر.

او گفت: " به نظر من استیون اسپیلبرگ فیلمساز فوق العاده ای است. فیلم های بزرگی ساخته و من به شدت مشتاقم که در یکی دو فیلم با او کار کنم. ولی، به نظرم، او بیشتر به مردان علاقه نشان می دهد تا زن ها. با دنیای زنانه، باید یک جورهایی، انگیزه و شوق زنانه تری داشت."

ژولیت بینوش برای فیلم بیمار انگلیسی، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل، و برای فیلم آبی از سه گانه رنگها اثر کریشتف کیشلوفسکی، برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم ونیز شده است.