بازیگر خردسال فیلم بر باد رفته درگذشت

Image caption کامی کینگ کانلن در فیلم بر باد رفته پنج ساله بود

کامی کینگ کانلن، که در سن پنج سالگی در فیلم برباد رفته بازی کرده بود، در اثر ابتلا به سرطان ریه در 76 سالگی درگذشت.

کامی کینگ کانلن در فیلم بر باد رفته نقش فرزند خردسال اسکارلت اوهارا و رت باتلر را بازی کرده بود.

او در این فیلم کلاسیک که در سال ۱۹۳۹ ساخته شد، پنج ساله بود.

مرگ شخصیت او در فیلم، ضربه جبران ناپذیری به زندگی مشترک اسکارلت و رت می زد.

سه سال بعد از بازی در فیلم بر باد رفته، خانم کینگ کانلن به جای شخصیت دو فالین در فیلم کارتونی بامبی محصول والت دیسنی حرف زد.

او سال گذشته در گفت و گو با روزنامه سانتا روزا دموکرات درباره فیلم برباد رفته گفت: "با گذشت سال ها، بازی در این فیلم، برایم مایه افتخار بوده است. من آن موقع، هیچ کاره بودم. پنج سالم بود."

کامی کینگ کانلن گفته بود: "به من می گفتند اینجا بایست؛ این کار را بکن. با این حال، نتیجه اش این تجربه منحصربه فرد بود: بازی در فیلم برباد رفته."

کامی کینگ کانلن در بزرگسالی از بازیگری فاصله گرفت و مدیریت یک موزه را بر عهده گرفت. او مدتی هم مسئول تبلیغات یک اتاق بازرگانی بود.

در تابستان سال ۲۰۰۸، اولین کیز، هنرپیشه آمریکایی که نقش خواهر اسکارلت اوهارا را در فیلم بر باد رفته بازی کرده بود، در نود و یک سالگی درگذشت.

موفق ترین اثر سینمایی

برباد رفته به کارگردانی ویکتور فلمینگ براساس داستان مارگارت ميچل ساخته شده و يکی از مهم ترين آثار سينمايی جهان به شمار می رود.

در اين فيلم ويوين لی بازيگر بريتانيايی و کلارک گيبل بازيگران افسانه ای هاليوود، در نقش اسکارلت اوهارا و رت باتلر، زن و شوهری که در اختلاف دايمی به سر می برند، بازی کردند.

بر اساس برخی نظرسنجی ها، بر باد رفته موفق ترین فیلم تاریخ سینما به شمار می رود.

این فیلم در مراسم اسکار سال ۱۹۴۰ توانست جوایزی مانند بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول زن برای ویوین لی، بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای هتی مک دنیل، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه را به دست بیاورد.

کلارک گیبل و الیویا دو هاویلند هم نامزد اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد و نقش مکمل زن شده بودند.

هتی مک دنیل با تصاحب جایزه اسکار برای این فیلم به اولین بازیگر سیاهپوست در تاریخ سینما تبدیل شد که توانست این جایزه را به دست بیاورد.