آلبوم جدید مایکل جکسون یک ماه دیگر منتشر می شود

Image caption آخرین آلبوم ماکیل جکسون حدود یک دهه پیش منتشر شد

آلبومی از آهنگ های "جدید" مایکل جکسون تا ماه آینده میلادی به بازار خواهد آمد.

این آلبوم که عنوانش "مایکل" است، شامل آهنگ هایی می شود که این ستاره رقص و موسیقی پیش از مرگش در ژوئن 2009، مشغول کار روی آنها بود و پس از مرگش تکمیل شده است.

آقای جکسون پیش از مرگ، با چند ستاره پاپ از جمله ویل.ای.ام (Will.i.am)، ایکان (Akon) و نه یو (Ne yo) همکاری می کرد.

ولی ویل.ای.ام در ماه اوت امسال گفت که انتشار این آهنگ های ناتمام "بی ادبانه" است چرا که جکسون نیست تا نتیجه کار را تاتیید کند.

بسیاری از طرفداران پروپاقرص مایکل جکسون نیز از انتشار این آلبوم ناخشنودند.

در فیسبوک، گروهی با عنوان "مایکل؛ همین نبود (This was not it) " راه اندازی شده و طرفداران مایکل جکسون در این گروه، این آلبوم را آلبومی دانسته اند با "آهنگ های نیمه کاره یا آهنگ هایی که مایکل هرگز حاضر نمی شد توسط سونی منتشرشان کند."

یکی از آهنگ هایی که تاکنون جایی شنیده نشده است، با عنوان "خبر فوری" (Breaking news) از روز دوشنبه به مدت یک هفته در سایت رسمی این ستاره موسیقی قرار خواهد گرفت.

به گفته سونی، این آهنگ در سال 2007 در نیوجرسی ضبط شده و "به تازگی نهایی شده است."

آخرین آلبوم مایکل جکسون حدود یک دهه پیش با نام شکست ناپذیر (Invincible) منتشر شد.

در بیانیه ای که سونی منتشر کرده، آمده است: "فرایند خلاقیت هیچ گاه برای سلطان پاپ که همواره در پی آلبوم بعدی اش بود، متوقف نشد."

"مایکل جکسون در همه جا به نوشتن و ضبط آهنگ می پرداخت، از خانه یک دوست در نیوجرسی گرفته تا استودیوهای لاس وگاس و لس آنجلس. او از همکاری تعدادی هنرمند که خودش دستچین کرده بود استفاده می کرد."

ویل.ای.ام در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:" او آدم ایده آل گرایی بود، و اگر زنده بود، این آلبوم را به این صورت نمی پذیرفت."

"به نظر من این آلبوم هیچ وقت نباید منتشر شود. او که بخشی از این فرایند نیست، پس آنها دارند چکار می کنند؟ چرا آلبومی را به این شکل بیرون می دهید؟"

"چون او دوست من بود، من فکر می کنم این کار بی ادبانه است. مگر کارهایی که خود او در زمان حیاتش به دنیا هدیه داد چه ایرادی دارد."

در اکتبر گذشته، آهنگ ناشنیده دیگری با عنوان 'همین است' (this is it) در مجموعه ای از آهنگ های برگزیده منتشر شد.

مایکل جکسون بیست و پنجم ژوئن سال 2009 در پنجاه سالگی درگذشت.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست