چه سئوالی از کریس دی برگ دارید؟

هفته آینده کریس دی برگ خواننده و ترانه سرای بریتانیایی که برای ایرانیان نامی بسیارآشناست مهمان تلویزیون فارسی بی بی سی خواهد بود.

کریس دی برگ سال ۱۹۷۵ با آلبوم “Far Beyond These Castle Walls” پا به دنیا حرفه ای گذاشت اما آلبوم “The Lady in Red” در سال ۱۹۸۶ او را به شهرت جهانی رساند.

اگرچه او از سالهای اوج خود دور شده اما هنوز هم از خوانندگان غربی مورد علاقه ایرانیان است. ترانه های او بخشی از خاطرات دوران تحصیل و جوانی ایرانیان را تشکیل می دهد.

کریس دی برگ یا کریستوفر جان دیویسن، سال ۱۹۴۸ در آرژانتین از مادر ایرلندی و پدری بریتانیایی متولد شده است اما سالهای جوانی را درمالت، نیجریه و کنگو (زئیر) گذرانده است.

او از اولین خوانندگان غربی بود که پس از انقلاب آلبوم هایش به صورت قانونی در ایران منتشر شد و حتی با گروه ایرانی آریان، ترانه مشترکی را ضبط کرد. کریس دی برگ گفته است، یکی از آرزوهایش اجرا کنسرت در ایران به عنوان اولین کنسرت یک خواننده غربی بعد از انقلاب است.

کریس دی برگ درهتلی درلندن یک ساعت با ما خواهد بود. شما می توانید از این فرصت استفاده کنید و سئوالات مورد نظر خود را تا روز ۲۵ آبان برای ما ارسال کنید.

شما می توانید سئوالاتتان را به صورت ویدیویی، ضبط و برای ما ارسال کنید. کریس دی برگ به منتخبی از این پرسش های شما و ما جواب خواهد داد و این برنامه را در هفته های آینده در تلویزیون فارسی بی بی سی و به صورت نوشتاری در وب سایت ما مشاهده خواهید کرد.

پرسشهای خود را به آدرس پست الکترونیک برنامه کوک kook@bbc.co.uk بفرستید.