به روز شده:  20:05 گرينويچ - سه شنبه 14 دسامبر 2010 - 23 آذر 1389

سینمای جهان

سخنرانی پادشاه، در صدر فهرست نامزدهای گلدن گلوب

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

فیلم "سخنرانی پادشاه"، با نامزد شدن در هفت رشته در صدر فهرست نامزدهای جوایز گلدن گلوب سال 2011 قرار گرفت.

کالین فرث، بازیگر انگلیسی با بازی در نقش جورج ششم (پدر ملکه الیزابت دوم) در این فیلم بریتانیایی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و هلنا بونام کارتر، بازیگر دیگر این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است.

این فیلم همچنین برای بهترین فیلم نامزد دریافت گلدن گلوب شده است.

در فهرست نامزدهای این جوایز، دو فیلم مبارز و شبکه اجتماعی با نامزد شدن در شش بخش، از جمله بهترین فیلم، در رده دوم قرارگرفتند.

فیلم های دراما

تریلر قوی سیاه و فیلم علمی- تخیلی سر آغاز با بازی لئوناردو دی کاپریو دو فیلم دیگری هستند که برای دریافت جایزه بهترین فیلم دراما نامزد شده اند.

در بخش بهترین بازیگران نقش اول مرد فیلم های دراما بجز کالین فرث، جس آیسنبرگ، جیمز فرانکو، رایان گاسلینگ و مارک والبرگ نیز نامزد شده اند.

بجز والبرگ سه بازیگر دیگر فیلم مبارز در بخش های دیگر جایزه بهترین بازیگری نامزد شده اند. دیوید او راسل، کارگردان این فیلم نیز در بخش بهترین کارگردانی نامزد شده است.

در بخش بهترین بازیگران نقش اول زن فیلم های دراما هلی بری، نیکول کیدمن، جنیفر لورنس، ناتالی لورنس و میشل ویلیامز نامزد شده اند.

فیلم های کمدی و موزیکال

جانی دپ برای بازی در فیلم های آلیس در سرزمین عجایب (عکس) و توریست نامزد دو جایزه گلدن گلوب شده است

در بخش فیلم های کمدی و موزیکال فیلم های آلیس در سرزمین عجایب، توریست، قرمز، برلسک و بچه ها حالشان خوب است نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شده اند.

جانی دپ در بخش بهترین بازیگر مرد برای دو فیلم توریست و آلیس در سرزمین عجایب نامزد شده است و بازیگرانی چون پل جاماتی، جیک جیلنهال و کوین اسپیسی رقیبان او هستند.

در بخش بهترین بازیگر زن هم آنجلینا جولی، هم بازی دپ در توریست، با آنت بنینگ، آن هاتاوی، اما استون و جولین مور رقابت خواهد کرد.

مجموعه های امپراتوری بوردواک، دکستر، مرده متحرک، همسر خوب و مردان دیوانه نامزدهای بخش بهترین مجموعه های تلویزیونی شده اند.

نامزدهای جوایز گلدن گلوب توسط انجمن رسانه های خارجی هالیوود انتخاب می شوند که عموما خبرهای صنعت فیلمسازی در هالیوود را پوشش می دهند.

برندگان این جایزه که حدود یک ماه پیش از مراسم اسکار معرفی می شوند، معمولا شانس بالایی برای برنده شده جایزه اسکار دارند.

با این حال در شش سال گذشته تنها فیلمی که توانست پس از برنده شدن جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب به اسکار هم دست یابد فیلم میلیونر زاغه نشین در سال 2008 بود.

در مراسم جوایز گلدن گلوب سال 2011، رابرت دونیرو، هنرپیشه کهنه کار سینمای آمریکا برای یک عمر فعالیت هنری جایزه معتبر سسیل بی دومیل را دریافت خواهد کرد.

مراسم شصت و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب روز 16 ژانویه در لس آنجلس برگزار می شود و ریکی جرویز، کمدین مجری این مراسم خواهد بود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.