فهرست پرفروش ترین تورهای موسیقی در سال ۲۰۱۰ منتشر شد

Image caption تور جهانی بون جوی بیش از دویست میلیون دلار فروش کرد

بر اساس اطلاعات وبسایت پل استار، تور آلبوم دایره (The Circle) از گروه راک بون جووی (Bon Jovi)، با فروش جهانی ۲۰۱ میلیون دلار، پردرآمدترین تور سال ۲۰۱۰ شد.

کنسرت های گروه راک استرالیایی AC/DC مثل سال گذشته در جایگاه دوم فهرست پرفروش ترین کنسرت ها قرار دارد. تور اخیر این باند در جهان ۱۷۷ میلیون دلار فروش کرد.

کنسرت های گروه U2 که در سال ۲۰۰۹ پردرآمدترین تور دنیا شد، با فروش بلیت ۱۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار، امسال در جایگاه سوم قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات سایت پل استار، که ارائه کننده اطلاعات تورها و کنسرت هاست، رتبه چهارم و پنجم به ترتیب به تورهای لیدی گاگا و گروه متالیکا تعلق دارد.

لیدی گاگا که به داشتن ظاهری عجیب و لباس های پرزرق و برق شهرت دارد، از اجراهای جهانی خود ۱۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار درآمد داشته است.

با این حال، این خواننده آمریکایی با برگزاری ۱۳۸ کنسرت، پرکارتر از سایر گروه ها و خواننده های این فهرست بوده است.

لیدی گاگا امسال برنده هشت جایزه موزیک‌ویدئو ام‌تی‌وی شد و نامش در رتبه چهارم فهرست قدرتمندترین شخصیت های جهان جای گرفت.

در سال ۲۰۱۰، بون جووی ۸۰ کنسرت، AC/DC چهل کنسرت و U2 جمعا ۳۲ کنسرت برگزار کردند.

در رتبه ششم فهرست پرفروش ترین کنسرت های سال، تور جهانی مایکل بوبله است که ۱۰۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار درآمد داشته است.

"راه رفتن با دایناسورها" که نمایشی موزیکال، آموزشی و خانوادگی است، در تور جهانی اش ۱۰۴ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخت و در جایگاه هفتم قرار گرفت و به این ترتیب، فروش آن از فروش کنسرت های پل مک کارتنی که درآمدی معادل ۹۳ میلیون دلار داشت، بیشتر شد.

ایگلز (Eagles) با فروش نهایی ۹۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در رتبه نهم و راجر واترز، خواننده سابق گروه پینک فلوید با فروش معادل ۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در رتبه دهم قرار گرفتند.