'سفرهای گالیور' پرفروش ترین فیلم تعطیلات سال جدید میلادی شد

Image caption در فیلم "سفرهای گالیور"، جک بلک نقش گالیور را در دنیای امروز بازی می کند

کمدی سفرهای گالیور در تعطیلات سال جدید میلادی پرفروش ترین فیلم بریتانیا و جمهوری ایرلند شد.

این فیلم که بازسازی تازه ای از داستان مشهور جاناتان سویفت، نویسنده قرن هجدهم است، ماجراهای مردی را روایت می کند که ناگهان خود را در میان آدم های خیلی کوچک، گرفتار می بیند.

ماجراهای گالیور با بازی جک بلک از نخستین روز اکرانش در باکسینگ دی (26 دسامبر) 7 میلیون پوند فروش داشته است.

با این حال، در تعطیلات سه روزه آخر هفته آغاز سال، فیلم فاکرهای کوچک با فروش 2 میلیون و 300 هزار پوندی، 300 هزار پوند بیشتر از فروش گالیور در همان دوره بود.

کمدی فاکر های کوچک با بازی بن استیلر و رابرت دنیرو در تعطیلات کریسمس پرفروش ترین فیلم شد.

سومین فیلم پرفروش در این مدت کمدی رمانتیک عشق و مخدرهای دیگر (Love and other drugs) بوده است.

این فیلم که ماجرای عشق یک فروشنده ویاگرا به زنی مبتلا به پارکینسون را روایت می کند، از روز اکرانش در 29 دسامبر 1 میلیون 600 هزار پوند فروش کرده است.

وقایع نگاری نارنیا؛ سفر دان تریدر، فیلم تازه از مجموعه ماجراهای نارنیا، و فیلم میراث ترون به ترتیب در رتبه های پنجم و ششم قرار گرفتند.

هری پاتر و گودال های مرگبار؛ قسمت اول از هنگام اکرانش در ماه نوامبر همچنان با قدرت می فروشد و در حال حاضر به 48 میلیون و 800 هزار پوند فروش دست یافته است.

انیمیشن سه بعدی مگامایند (Megamind) و فیلم توریست با بازی آنجلینا جولی و جانی دپ هر دو موفق شدند فروش خود را نسبت به هفته گذشته دو برابر کنند و به ترتیب به 600 هزار پوند و 400 هزار پوند دست پیدا کنند.

در رتبه دهم جدول پرفروش ها انیمیشن حیوانات_ یونایتد (Animals United) با صدای استیون فرای، دان فرنچ و جیمز کوردن قرار دارد. مگامایند در رتبه ششم قرار دارد.

آرتور و ماجرای بزرگ، که یک فیلم خانوادگی است، با فروش کمتر از 85 هزار پوند، در رتبه نهم جدول پرفروش ها نشست و به این ترتیب اکران ناامیدکننده ای را آغاز کرد.

مطالب مرتبط