شبکه اجتماعی، فیلم برگزیده انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا

فیلم شبکه اجتماعی که بر اساس زندگی مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک ساخته شده است از سوی انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا به چهار جایزه دست یافت.

این فیلم علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم، در بخش های بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد برنده جایزه شد و شانس خود را برای نامزد شدن در چند رشته برای دریافت اسکار افزایش داد.

دیوید فینچر که کارگردانی فیلم هایی چون هفت و باشگاه مشت زنی را در کارنامه هنری خود دارد، شبکه اجتماعی را ساخته است.

جس آیزنبرگ هم برای بازی در نقش مارک زاکربرگ به عنوان بهترین بازیگر معرفی شد.

از شبکه اجتماعی به عنوان یکی از فیلم های اصلی امسال برای نامزد شدن برای جایزه اسکار نام برده می شود. نامزدهای مهترین جایزه سینمای آمریکا روز 25 ژانویه اعلام خواهد شد.

در فیلم شبکه اجتماعی ماجراهای نزاع حقوقی بین زاکربرگ و دوستش با سه دانشجوی هاروارد که ادعا می کنند ایده فیس بوک از آنان دزدیده شده، به تصویر در آمده است.

در رای گیری انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا، کالین فرث، بازیگر نقش جورج ششم در فیلم سخنرانی شاه که شانس بالایی برای نامزد شدن در اسکار دارد و تاکنون چند جایزه برای بازی در این نقش گرفته است، نتوانست جایزه بهترین بازیگر مرد را به دست آورد.

اما جفری راش، بازیگر دیگر این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به دست آورد.

در بخش بهترین بازیگران زن، جاوانا متسوجورنو، بازیگر ایتالیایی که در فیلم وینچره نقش معشوقه بنیتو موسولینی، دیکتاتور ایتالیایی را بازی کرده، جایزه بهترین بازیگرنقش اول زن و الیویا ویلیامز، بازیگر نقش همسر نخست وزیر در فیلم نویسنده پشت پرده، جایزه بهترین بازیگرنقش مکمل زن را به دست آورند.

فیلم فرانسوی کارلوس که بر اساس زندگی ایلیچ رامیرز سانچز، تروریستی که به شغال مشهور است ساخته شده، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی شد.

انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا از 60 نویسنده سینمایی در روزنامه های شهرهای نیویورک، بوستون، لس آنجلس و شیکاگو تشکیل شده که از سال 2000 جوایزی را به برگزیده های این انجمن اعطا می کند.

مطالب مرتبط