نامزدهای ستاره نوظهور جایزه بفتا ۲۰۱۱ اعلام شدند

Image caption از بالا چپ، به جهت عقربه های ساعت: جما آرترتون، اندرو گارفیلد، تام هاردی، اما استون، ماسک بفتا، آرون جانسون

نامزدهای جایزه "ستاره های نوظهور" جشنواره بفتا اعلام شدند.

جما آرترتون، بازیگر فیلم ذره ای آرامش (تازه ترین فیلم مجموعه جیمز باند)، تام هاردی، بازیگر فیلم سرآغاز، اندرو گارفیلد، بازیگر فیلم جدید مجموعه اسپایدرمن (مرد عنکبوتی)، اما استون، بازیگر آمریکایی و آرون جانسون بازیگر فیلم کیک - اس (Kick_Ass) نامزدهای جایزه ستاره نوظهور بفتا در سال 2011 هستند.

نام برنده این جایزه در روز 13 فوریه در مراسم جوایز بفتا اعلام خواهد شد.

جما آرترتون در گفت و گو با بی بی سی گفت که از اینکه نامزد جایزه ستاره نوظهور بفتا انتخاب شده، بسیار هیجان زده است.

آرترتون در فیلم ذره ای آرامش با دنیل کریگ و جودی دنچ بازی کرد. این فیلم تازه ترین فیلم از مجموعه فیلم های 007 است.

او همچنین در برخورد تیتان ها، شاهزاده ایران و تامارا درو اثر استیون فیرز نیز بازی کرده است.

اندرو گارفیلد 27 ساله به تازگی برای بازی در نقش مکمل فیلم شبکه اجتماعی، درباره وبسایت فیس بوک، نامزد جایزه گلدن گلوب شد.

او به تازگی بازی در نقش پیتر پارکر در فیلم تازه مرد عنکبوتی را که قرار است در سال 2012 اکران شود، به پایان رسانده است.

اما استون هم در فیلم مرد عنکبوتی نقش گون استیسی را بازی می کند. ایزی A، سوپر بد و سرزمین زامبی (Zombieland) فیلم های دیگری اند که این بازیگر 22 ساله در آنها ایفای نقش کرده است.

تام هاردی با مجموعه تلویزیونی دسته برادرها، ساخته استیون اسپیلبرگ، به شهرت رسید و با ایفای نقش اول در برانسون، که در آن نقش چارلز برانسون، مجرم بریتانیایی، را بازی می کرد، مورد توجه قرار گرفت.

این بازیگر 33 ساله در سال جاری میلادی در نسخه تازه ای از بندزن، خیاط، سرباز، جاسوس در کنار کالین فرث دیده خواهد شد. این فیلم بر اساس رمانی از جان لوکاره ساخته شده است.

جانسون 20 ساله نقش جان لنون جوان را در فیلم پسر هیچ جایی (Nowhere boy) بازی کرد. او سال گذشته در فیلم کیک اس نیز ایفای نقش کرد.

شیا لابیوف و کریستن استوارت از جمله برندگان دوره های قبل جایزه ستاره نوظهور بفتا هستند.

بن درو، آهنگساز و هنرپیشه و عضو گروه پلان بی از داوران امسال این جایزه است. این جایزه با حمایت مالی شبکه ارتباطی آرنج برگزار می شود.

فهرست نامزدهای بهترین فیلم، فیلمنامه، انیمیشن و بازیگران زن و مرد جایزه سینمایی بفتا را اینجا ببینید

مطالب مرتبط