اظهارات تازه درباره علت مرگ مایکل جکسون

دکتر موری در دادگاه
Image caption دکتر موری گفت که به مایکل جکسون داروی بیهوشی تزریق کرده بود

دکتر کنراد موری در دادگاه تحقیق درباره علت مرگ مایکل جکسون گفته است که به ستاره نامی موسیقی پاپ داروی بیهوشی تزریق کرده، زیرا قصد داشته به خوابیدن او کمک کند.

دکتر موری پزشک ویژه مایکل جکسون در لس‌آنجلس برای ادای توضیح به دادگاه احضار شده است.

دکتر موری از جانب خانواده مایکل جکسون متهم است که با تجویز پروپوفول، یک داروی بیهوشی قوی، باعث مرگ خواننده مشهور شده است.

اما دکتر موری می‌گوید که در طول شب مرگ جکسون، به او داروهای خواب‌آور سبک‌تری داده بود تا او بتواند اندکی به خواب رود.

اما جکسون اصرار داشته که به او پروپوفول تزریق شود، و گفته است که اگر این داروی قوی را دریافت نکند، ناچار خواهد شد تور اروپایی خود را لغو کند.

اورلاندو مارتینز، کارآگاه مسئول تحقیق در پرونده مایکل جکسون، دو روز پس از مرگ او در ۲۵ ژانویه ۲۰۰۹ با دکتر موری صحبت کرده بود.

دکتر موری در نخستین بازپرسی به آقای اورلاندو گفته بود که قلب ستاره نامی پاپ اندکی پس از ساعت ۱۱ از تپیدن ایستاده بود. او گفته است که بین ساعت ۱۰ و ۴۰ تا ۱۰ و ۵۰ دقیقه به او پروپوفول تزریق کرده است.

به گفته دکتر موری، مایکل جکسون حدود ساعت ۱۱ به خواب رفت. سپس او "دو دقیقه" برای رفتن به دستشویی از اتاق بیرون رفته و پس از بازگشت دیده است که جکسون دیگر نفس نمی‌کشد.

دکتر موری با بیش از یک ساعت تأخیر به اورژانس اطلاع داده است، زیرا می‌گوید که در این مدت تلاش می‌کرده بیمار را از مرگ نجات دهد.

به گفته مأموران تحقیق، دکتر موری میان ساعت ۱۱ تا ۱۲ تلفن‌های متعددی انجام داده است و تازه در ساعت ۱۲ و ۲۱ دقیقه اورژانس را خبر کرده است.

اتهام "قتل غیرعمد"

Image caption مایکل جکسون در ژوئن 2009 درگذشت

مایکل جکسون روز ۲۵ ژوئن سال ۲۰۰۹ پس از تزریق داروی پروپوفول و مواد مخدر دیگر در کاخ مسکونی خود جان سپرد. در همان زمان مقام های پزشکی مرگ مایکل جکسون را "قتل غیرعمد" اعلام کردند.

طبق مقررات درمانی در ایالات متحده تنها متخصصان بیهوشی اجازه‌ دارند به بیماران خود پروپوفول تزریق کنند، درحالیکه کنراد موری، پزشک ویژه مایکل جکسون، متخصص قلب است و اجازه تجویز این داروی بیهوش‌کننده را نداشته است.

دکتر موری در نخستین جلسه دادگاه مقدماتی خود را "بی‌گناه" دانسته است، اما وکلای خانواده مایکل جکسون شواهدی علیه او گرد آورده‌اند.

مهمترین مورد اتهام این است که دکتر موری پیش از تلفن به اورژانس و اطلاع به پلیس به پیشخدمت خانه دستور داده است که وسایل و مواد تزریق داروی بیهوشی را از کنار بستر مایکل جکسون دور و پنهان کند.

وکلای خانواده مایکل جکسون قصد دارند بیش از ۳۰ شاهد را برای اثبات اتهامات دکتر موری به دادگاه احضار کنند.

در صورتی که دادگاه دکتر کنراد موری را مقصر بشناسد، او علاوه بر از دست دادن اجازه طبابت، به چهار سال زندان محکوم خواهد شد.

مطالب مرتبط

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست