شان گوسفند با یک انیمیشن بلند باز می گردد

حق نشر عکس df
Image caption شان گوسفند در استودیویی در بریستول فیلمبرداری می شود

شرکت آردمن انیمیشنز، سازنده مجموعه "شان گوسفند" (Shaun the She) ساخت انیمیشن بلندی با شرکت این گوسفند محبوب کودکان و بزرگسالان را آغاز کرد.

نویسندگان در دفتر اصلی شرکت آردمن انیمشنز در بریستول، بریتانیا، دست به کار نگارش فیلمنامه تازه ای از شان گوسفند شده اند. انتظار می رود این انیمیشن حدود سال ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ آماده اکران شود.

آردمن انیمیشنز در سال ۱۹۹۳ برای انیمیشنی از والاس و گرومیت با عنوان شلوار عوضی (Wrong Trousers) برنده جایزه اسکار شد.

این شرکت در سال ۱۹۹۵ با انیمیشن بلند گذشتن خطر از بیخ گوش (A close Shave) اسکار دیگری را از آن خود کرد. شان گوسفند نخستین بار در همین اثر ظاهر شد.

آردمن انیمیشنز همچنین تاکنون برنده چند جایزه از جشنواره انیمیشن بریتانیا از جمله جایزه بهترین مجموعه کودکان در سال ۲۰۱۰ شده است.

نخستین قسمت از مجموعه تلویزیونی شان گوسفند در ماه مارس سال ۲۰۰۷ از بی بی سی پخش شد.

مدیر هنری شرکت آردمن، ریچارد گولزوسکی که ۵۱ سال دارد، گفت که فیلمی صامت با بازی باستر کیتون محصول سال های دهه ۱۹۲۰ الهام بخش مجموعه شان گوسفند بوده است.

آقای گولزوسکی گفت: "هدف من ساخت یک فیلم صامت مدرن با بازی "شان" است. وقتی ما نوشتن فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی را شروع کردیم، روی در استودیو عکسی از باستر کیتون چسبانده بودیم."

"در دورانی که بزرگ می شدم فیلم های کمدی بزن و بکوب تماشا می کردم و بعضی شوخی های این فیلم ها در روح و روانم حک می شد."

ریچارد گولزوسکی گفت که تیم مدیریتی آردمن انیمیشنز در این فکر است که تعدادی فیلم صامت را به نمایش بگذارد تا به انیماتورهای تازه وارد کمک کند که مهارت های خود را گسترش بدهند.

او گفت یکی از دلایل اولیه شکل دهی "شان" گوسفند به عنوان شخصیتی صامت این بود که ساخت انیمیشن با دیالوگ، وقت گیر و پرهزینه بوده است.

او گفت: "من فکر کردم ساکت نگه داشتن "شان"، ساخت مجموعه را ارزان تر و ساده تر ولی کل کار را سخت تر می کند."

آقای گولزوسکی گفت: "روایت کردن قصه از طریق تصویر به معنای این است که نمی شود میان بر زد. همه چیز تصویرمحور و پیچیده می شود."